Catering dietetyczny dla sportowcow Catering dietetyczny dla sportowcow
Sportowcy to dość szczególna grupa klientów, których wyróżnia inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Niektórzy sportowcy są akurat na diecie redukcyjnej, inni na diecie na... Catering dietetyczny dla sportowcow

Sportowcy to dość szczególna grupa klientów, których wyróżnia inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Niektórzy sportowcy są akurat na diecie redukcyjnej, inni na diecie na masę. W zależności od zapotrzebowania i określonego celu można wybrać dietę cateringu dietetycznego.

Dieta redukcyjna u sportowców

Odchudzanie dla sportowców stanowi dość spore wyzwanie. Wiadome jest, że należy dostarczyć wystarczającą ilość kalorii, by mieć siłę na treningi. Należy pamiętać, że tych kalorii nie może być zbyt wiele, ponieważ wtedy będziemy przybierać na masie. Urozmaicone menu, które znajdziemy na dietly.pl na pewno przekona klienta do pozostania na diecie i pozwoli uniknąć podjadania. Ilość kalorii należy dobrać indywidualnie, ponieważ zarówno zbyt dużo, jak i zbyt mała ilość kalorii prowadzi do gromadzenia tłuszczu i przybierania na wadze. Zbyt mała ilość kalorii może wywołać deficyty energii i niedobory w organizmie. Dostarczane do organizmu kalorie nie mogą pochodzić z fast foodów, słodyczy lub innych mało wartościowych dań wysoko przetworzonych. Dieta redukcyjna to unikanie tłustych smażonych dań, które można zastąpić grillowaniem lub gotowaniem na parze. Bardzo ważne będzie dostarczenie odpowiedniej ilości błonnika, który pozytywnie wpływa na utratę wagi i przyczyni się do zachowania zdrowia jelit. Podczas odchudzania zaleca się spożywać dużo warzyw, owoców, kasz i pełnoziarniste pieczywo. Treningi należy odbywać po posiłku, aby mieć siły. Istotne podczas odchudzania jest także nawadnianie organizmu, ponieważ pragnienie bardzo często mylone jest z głodem.

Dieta na masę dla sportowców

Niektórzy sportowcy są na diecie na masę. Różni się ona wówczas od tej redukcyjnej ilością kalorii oraz stosowanymi produktami. Przyrost masy powodowany jest przez nadwyżkę kaloryczną. Należy jednak pamiętać, że budulcem mięśni jest białko i to właśnie o jego odpowiednią ilość należy szczególnie zadbać. Dieta na przybranie kilogramów zawiera około 3-5 tysięcy kalorii na dobę. Kaloryczność należy ustalić z odpowiednim specjalistą, który weźmie pod uwagę indywidualne predyspozycje oraz stosowaną aktywność fizyczną. Dieta na masę to około 50% węglowodanów, 25% białek i 25% tłuszczów. Wszystkie składniki odżywcze muszą pochodzić z odpowiednio zbilansowanych posiłków. Bezwzględnie należy unikać słodyczy, fast foodów i innych źródeł pustych kalorii. Posiłki są bogate w związki o działaniu antyoksydacyjnym, co dodatkowo wspomaga organizm w zachowaniu zdrowia. Podczas stosowania diety należy obserwować reakcję organizmu, aby w razie potrzeby móc zareagować i zmienić składniki diety.

Catering dietetyczny można znaleźć na https://dietly.pl

No comments so far.

Be first to leave comment below.