Dieta 1000 kcal – restrykcyjne odchudzanie i fenomenalny efekt Dieta 1000 kcal – restrykcyjne odchudzanie i fenomenalny efekt
Co powiesz na drastyczne ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii? Masz odwagę, by podjąć dietę, która jest 2, a nawet 3 razy mniej kaloryczna niż Twoje... Dieta 1000 kcal – restrykcyjne odchudzanie i fenomenalny efekt

Co powiesz na drastyczne ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii? Masz odwagę, by podjąć dietę, która jest 2, a nawet 3 razy mniej kaloryczna niż Twoje dotychczasowe odżywianie? Dieta 1000 kalorii może dać Ci świetne rezultaty, warunkiem jest tylko przestrzeganie wszystkich zasad.

Jak działa dieta 1000 kcal?

Dieta, która składa się wyłącznie z 1000 kalorii, jest dietą bardzo surową. Mocno ograniczamy w niej spożycie kalorycznych produktów. Sposób odżywiania się trzeba ustalić tak, by spożywać jak największe ilości pełnowartościowych produktów i jak najmniej tłuszczów i węglowodanów. Główne założenia diety 1000 kcal to:

• 4-5 posiłków dziennie (200 kcal śniadanie, 150 kcal drugie śniadanie, 350 kcal obiad, 100 kcal podwieczorek i do 200 kcal kolacja).
• Rezygnacja z potraw smażonych, śmietany, słodyczy i alkoholu.
• Spożywanie pestek (słonecznik, dynia), świeżych soków owocowych, ananasa, jogurtu naturalnego, herbat ziołowych, natki pietruszki i imbiru. Produkty te nie są absolutnie konieczne w diecie, ale znacznie ułatwiają odchudzanie i sprawiają, że organizm otrzymuje więcej składników odżywczych.

Musisz obliczać ilość spożytych kalorii. Potrzebne będą Ci do tego tabele kaloryczności produktów spożywczych, a także bardzo dokładna waga kuchenna. Oczywiście nigdy nie określisz kaloryczności swoich posiłków na równe 1000. Nie przez złe warzenie, ale przez różnice między składem konkretnych produktów czy gotowych potraw. Te sam owoc może mieć przecież raz więcej, a raz mniej kalorii.

Aktywność podczas diety 1000 kcal

Mocne ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii wiąże się jednoznacznie z mniejszą ilością energii, jaką dysponuje organizm. Dlatego też konieczne jest unikanie forsownych ćwiczeń. Zamiast nich można wybrać nordic walking, pływanie albo spacerowanie.

Dieta 1000 kalorii – ile można schudnąć?

Dieta odchudzająca, która bazuje na przyjmowaniu zaledwie 1000 kcal dziennie, uruchamia rezerwy energetyczne. Tłuszcz jest spalany intensywniej, po to, by uzupełnić braki energii. W konsekwencji można oczekiwać utraty wagi nawet na poziomie 5-10 kg miesięcznie. Jest to bardzo dużo, wręcz nawet za dużo, jak na zdrowy tryb odchudzania. Przyjmuje się, że bezpieczna dla zdrowia dieta odchudzająca to taka, podczas której chudniemy 1 kg na tydzień, analogicznie 4, maksymalni 5 kg miesięcznie. Jeżeli spadek masy ciała jest zbyt szybki, trzeba podejść do diety w sposób bardziej wyrozumiały i pozwolić sobie na zwiększenie podaży kalorii do 1200, a nawet 1500 kcal.

Dieta 1000 kalorii nie powinna trwać dłużej niż jeden miesiąc. Jeśli chcesz ją po tym czasie kontynuować, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem lub z doświadczonym dietetykiem. Tylko wtedy zyskasz pewność, że dalsze prowadzenie tej diety będzie bezpieczne dla Twojego organizmu.

Dla kogo jest dieta 1000 kcal?

Dieta 1000 kalorii dedykowana jest przede wszystkim osobom, które muszą schudnąć szybko, ale jednocześnie są zdrowe. Z pewnością mogą zastosować ją wyłącznie osoby pracujące umysłowo. Ciężka praca fizyczna jest przeciwwskazaniem do tego sposobu odżywiania. Tak niska podaż kalorii mogłaby skończyć się zasłabnięciem w trakcie pracy lub ogólnym stanem wyczerpania organizmu.

Jesteś zdeterminowany, aby ograniczyć liczbę kalorii i schudnąć? Chcesz spróbować diety 1000 kalorii, ale twój plan dnia ogranicza Cię czasowo i masz niewiele czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Możesz za darmo skonsultować swoją dietą z lokalną firmą Nutridieta oferującą catering dietetyczny w Katowicach i Bielsku-Białej. Zadzwoń bez zobowiązania do Nutridieta (tel: 604 113 993) i skorzystaj z 30% zniżki oferowanej na początek.

Na dietę 1000 kcal powinny się decydować przede wszystkim osoby zdeterminowane. Nie jest ona łatwa. Jeśli nie potrafisz sobie odmówić kalorycznych posiłków, podjadania między tymi posiłkami lub obfitych porcji, to nie wytrwasz w tej diecie. Tutaj potrzeba silnej woli. To ona warunkuje sukces. Dzięki silnej woli i dyscyplinie uda Ci się schudnąć tyle, ile chcesz.

No comments so far.

Be first to leave comment below.