Dieta, a hormon wzrostu Dieta, a hormon wzrostu
Wszyscy wiemy, że za rozwój mięśni odpowiada hormon wzrostu (somatotropina). Osoby, które dążą do zwiększenia masy mięśniowej wiedzą doskonale jak pobudzić organizm do produkcji... Dieta, a hormon wzrostu

Wszyscy wiemy, że za rozwój mięśni odpowiada hormon wzrostu (somatotropina). Osoby, które dążą do zwiększenia masy mięśniowej wiedzą doskonale jak pobudzić organizm do produkcji tego hormonu, jak trenować, by trening można było nazwać skutecznym.

Niestety, wiele osób zapomina jak ogromną rolę w procesie budowy tkanki mięśniowej odgrywa dieta. Po każdym mniej lub bardziej wyczerpującym treningu należy dostarczyć organizmowi składników koniecznych do jego regeneracji. Odpowiednim produktem są ryby.

Jakie ryby wybierać?

Najlepiej wybierać gatunki zimnowodne, ponieważ to one zawierają najwięcej kwasów omega-3. Badania wykazują, że rybą, która doskonale wpływa na budowę mięśni jest łosoś. Korzystne jest również spożywanie śledzi, sardynek oraz makreli.

Kolejnym istotnym składnikiem diety jest mięso. Najlepiej zjadać to pochodzące od zwierząt żywiących się trawą. Mięso pomaga w kształtowaniu się masy mięśniowej, ponadto wpływa korzystnie na produkcję hormonów anabolicznych. Bardzo dobrym produktem, idealnym do spożycia po treningu jest kefir.

Zawiera on bardzo cenne probiotyki, które pozwalają na utrzymanie zdrowia flory jelitowej. Każdy, kto trenuje, powinien często spożywać jajka. Jest to naturalne źródło białka. Dzięki nim mamy szansę na zachowanie zdrowej wątroby, jajka bowiem skutecznie eliminują toksyny, a także chronią wątrobę przez niebezpiecznym gromadzeniem się tłuszczu.

Jajka pobudzają też organizm do wytwarzania większej ilości hormonu wzrostu. Oprócz jajek, bardzo dobrym wyborem będą orzechy. Orzechy to prawdziwe bogactwo składników odżywczych: zdrowych tłuszczy, białka, przeciwutleniaczy, błonnika. Najzdrowsze są orzechy włoskie, bardzo zdrowe i wartościowe są również migdały.

Orzechy mają zdolność do utrzymywania poziomu cukru w naszej krwi na optymalnym poziomie, do tego powodują uczucie sytości i zmniejszają ochotę na podjadanie, co ma znaczenie szczególnie dla osób chcących zrzucić parę kilogramów.

Produktem niepozornym, którego nikt nie wziąłby pod uwagę jest olej kokosowy. Jest to najlepszy olej wpływający na masę mięśniową. Działa przeciwzapalne, obniża choresterol i jest uważany za najlepszy na świecie.

Więcej na temat hormonu wzrostu oraz budowania masy mięśniowej przeczytasz tutaj – www.inhal.pl/hormon-wzrostu-somatotropina/

No comments so far.

Be first to leave comment below.