Dieta południowa w cateringu dietetycznym Dieta południowa w cateringu dietetycznym
Dieta południowa, zwana także dietą plaż południa ma bardzo wielu zwolenników. Nie bez znaczenia jest to, że badania potwierdzają jej dobry wpływ na zdrowie.... Dieta południowa w cateringu dietetycznym

Dieta południowa, zwana także dietą plaż południa ma bardzo wielu zwolenników. Nie bez znaczenia jest to, że badania potwierdzają jej dobry wpływ na zdrowie. Osoby, które żyją w rejonie Basenu Morza Śródziemnego rzadziej zapadają na choroby układu krążenia oraz nowotwory układu pokarmowego. Udowodniono, że dieta śródziemnomorska zmniejsza ryzyko miażdżycy, zawałów, udarów, a także choroby niedokrwiennej serca.

Dlaczego dieta południowa jest dobra dla zdrowia?

Podstawą diety południowej są produkty zbożowe pełnoziarniste, duże ilości świeżych warzyw i owoców, a także rośliny strączkowe. Zawierają one cenne witaminy, a także błonnik, flawonoidy oraz sterole roślinne, które wpływają na obniżenie zawartości cholesterolu we krwi. Dieta plaż południa zawiera duże ilości błonnika, regulującego pracę jelit. Dieta śródziemnomorska jest polecana osobom, które chcą schudnąć zdrowo i skutecznie. Polecana jest ona osobom także w wieku podeszłym.

Dieta śródziemnomorska z dostawą do domu

Osobom, które nie lubią lub nie chcą gotować z pomocą przyjdzie catering dietetyczny. Nie trzeba spędzać długich godzin na zakupach, a kolejnych w kuchni, by jeść zdrowe i smaczne dania kuchni śródziemnomorskiej. Jest to bowiem jedna z diet, którą oferuje catering dietetyczny Dietykieta.pl, działający na terenie Wrocławia, Legnicy i Bolesławca. W przygotowanych dania codziennie goszczą warzywa i owoce, białe mięso, a także zdrowe ryby. Dania są przyprawiane ziołami, nie zaś sztucznymi polepszaczami smaku. W potrawach znajdziemy także najzdrowszą sól himalajską oraz cebulę i czosnek, które charakteryzują się działaniem przeciwzapalnym.

Wiele osób chętnie skorzystałoby z cateringu dietetycznego, jednak wahają się, zastanawiając się, czy faktycznie jest to zdrowe rozwiązanie. Mającym wątpliwości polecamy skorzystanie z dnia próbnego, dzięki czemu możemy naocznie zobaczyć, jakiej jakości są dania, czy są one szczelnie zapakowane, a także jak wygląda proces zamówienia i dostawy. Wiele osób, które skorzystało z dnia testowego zdecydowało się na kontynuowanie usługi.

 

No comments so far.

Be first to leave comment below.