Dla kogo soczewki kontaktowe – czy warto je nosić? Dla kogo soczewki kontaktowe – czy warto je nosić?
Trudno w to uwierzyć, ale soczewki kontaktowe zostały wynalezione już 500 lat temu! Droga jaką przeszły przez ten czas była długa i wyboista a... Dla kogo soczewki kontaktowe – czy warto je nosić?

Trudno w to uwierzyć, ale soczewki kontaktowe zostały wynalezione już 500 lat temu! Droga jaką przeszły przez ten czas była długa i wyboista a efekt tej tułaczki obserwujemy dzisiaj w salonach optycznych. Pionierem tego wynalazku był, co nie powinno nikogo dziwić, Leonadro da Vinci. W kolejnych stuleciach udoskonalano jego wizję. Obecnie soczewki kontaktowe są świetną alternatywą dla osób mających problemy ze wzrokiem, które niekoniecznie chcą nosić okulary.

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Okularnicy decydujący się na zmianę bądź osoby z noworozpoznaną wadą zastanawiają się jak dobrać soczewki kontaktowe. Najlepszym i najłatwiejszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z optometrystą. Niemal każdy salon optyczny oferuje usługę doboru soczewek w cenie zakupu lub za opłatą, wybór miejsca należy do osoby zainteresowanej. Alternatywą jest wizyta u lekarza okulisty.

Jeśli wybór padnie na salon optyczny to wówczas optometrysta powinien pokazać w jaki sposób należy się obchodzić z soczewkami kontaktowymi, jak dbać o higienę, w jaki sposób je zakładać. Bardzo ważne są też nasze preferencje co do stopnia nawilżenia soczewki czy długości jej stosowania. Wszystkie cechy charakterystyczne i szeroki wybór produktów zostaną przedstawione przez specjalistów w swojej dziedzinie.

Dlaczego na rynku istnieje tyle rodzajów soczewek kontaktowych?

Dlaczego na rynku istnieje tyle rodzajów soczewek kontaktowych? Najprościej- potrzeba konsumenta rodzi produkt. Soczewki kontaktowe to tworzywo stykające się bezpośrednio z rogówką oka, przez to musi charakteryzować się odpowiednim nawilżeniem, przepuszczalnością tlenu, a nawet materiałem z jakiego jest zrobiona. Soczewki dostosowane są do klienta. Każdy dzisiaj może znaleźć idealną soczewkę dla siebie. Cierpisz na astygmatyzm? Oferowane są soczewki toryczne. Uważasz, że praca przy komputerze przyprawia o suchość oka? Wybierzesz te soczewki z wysokim nawilżeniem i przepuszczalnością tlenu lub zastosuj jednodniowe. Stawiasz na wygodę i nie chcesz otwierać nowej soczewki codziennie albo co dwa tygodnie? Pokusisz się o te miesięczne. A może stawiasz na niebanalny wygląd i potrzebujesz kolorowych, wzorzystych soczewek kontaktowych- nie ma problemu!

Czy soczewki kontaktowe są dla każdego?

Odpowiedź na pytanie czy soczewki są dla każdego brzmi- niestety nie. Chyba żaden produkt korygujący i polepszający nasze zdrowie nie pokusi się o taką opinię – bezpieczny dla każdego! Istnieją takie choroby oczu, które bezwzględnie eliminują noszenie soczewek. Jeżeli zmagasz się z konkretną chorobą, zgłoś się do okulisty i dokładnie omów przeciwwskazania. Czasem zwykła suchość oka wykluczy nam możliwość korzystania z wygody jaką przynoszą nam producenci soczewek kontaktowych.

Więcej o soczewkach kontaktowych dowiesz się ze strony: panhilaryoptyk.pl

No comments so far.

Be first to leave comment below.