Dlaczego młody jęczmień jest tak zdrowy? Dlaczego młody jęczmień jest tak zdrowy?
Co takiego zawiera zielony jęczmień, co sprawia że jest taki zdrowy? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej. Właściwości zielonego jęczmienia Spożywanie zielonego jęczmienia jest... Dlaczego młody jęczmień jest tak zdrowy?

Co takiego zawiera zielony jęczmień, co sprawia że jest taki zdrowy? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.

Właściwości zielonego jęczmienia

Spożywanie zielonego jęczmienia jest ważne także ze względu na chlorofil. To substancja, która jest bardzo ceniona w medycynie, jako środek wzmacniający i oczyszczający, używany na przykład przy stanach zapalnych. Zielony jęczmień świetnie nadaje się do dezynfekcji, ma nawet właściwości dezodoryzujące, dzięki czemu można go stosować jako płyn do płukania ust. Młodego jęczmienia używa się też jako antyoksydantu – jest to roślina, która wyjątkowo skutecznie radzi sobie z niszczeniem wolnych rodników oraz wszelkich innych toksycznych związków, jakie krążą po organizmie.

Czy z młodym jęczmieniem naprawdę można schudnąć?

Ta skuteczność w gubieniu wagi została wielokrotnie przebadana pod kątem medycznym. Liczne testy kliniczne potwierdziły, że zielony jęczmień czy też tak zwana green magma umożliwia szybką utratę wagi – w przeciągu jednej, kilkutygodniowej kuracji można obniżyć wagę o ponad osiem procent. Najlepsze wyniki osiąga się jednak wtedy, gdy zielony jęczmień jest tylko jednym ze środków do celu. Najszybsze chudnięcie zachodzi wtedy, gdy młody jęczmień jest suplementem diety dobrze zbilansowanej, złożonej z posiłków o mniejszej liczbie kalorii, za to z wysoką zawartością substancji odżywczych. Zielony jęczmień warto też łączyć z aktywnością fizyczną – badania pokazują, że preparaty z młodym jęczmieniem bardzo pomagają zredukować tkankę tłuszczową i zbudować ładne mięśnie.

Ile kosztuje młody jęczmień?

Ze względu na odmienne metody obróbki młodego jęczmienia, gotowy produkt osiąga bardzo zróżnicowane ceny. Wysuszona trawa kosztuje około 20 złotych za jedno opakowanie, podczas gdy za proszek z soku trzeba zapłacić nierzadko ponad 100 złotych za 100 gram. To sporo, ale korzystamy wtedy z pełnowartościowego produktu, co rekompensuje ten wydatek. Kupowanie tanich produktów z zielonego jęczmienia najczęściej mija się z celem, bo taki preparat niewiele daje, więc niby oszczędzamy pieniądze, ale nie odnosimy żadnych korzyści zdrowotnych.

Zielony jęczmień musi pochodzić ze sprawdzonej, atestowanej uprawy, co powinno być zaznaczone na opakowaniu. Kupując gotowe produkty w sklepach trzeba dokładnie przeczytać skład i sprawdzić datę ważności, by mieć pewność, że do naszych rąk naprawdę trafia produkt, który pomoże schudnąć i poprawić stan zdrowia.

No comments so far.

Be first to leave comment below.