Dlaczego warto jeść żywność ekologiczną? Dlaczego warto jeść żywność ekologiczną?
Wiele badań naukowych potwierdziło to, że żywność ekologiczna jest bardziej wartościowa niż konwencjonalna. Owoce i warzywa zawierają mniej pestycydów i różnych rakotwórczych metali ciężkich,... Dlaczego warto jeść żywność ekologiczną?

Wiele badań naukowych potwierdziło to, że żywność ekologiczna jest bardziej wartościowa niż konwencjonalna. Owoce i warzywa zawierają mniej pestycydów i różnych rakotwórczych metali ciężkich, a dodatkowo posiadają znacznie więcej witamin.

Jeśli natomiast chodzi o mięso, to ekologiczne ma mniej tłuszczu i więcej białka, niż to które można kupić z fermy przemysłowej. Produkty powstające zgodnie z prawami natury nie zawierają również żadnych substancji przyspieszających wzrost czy innych szkodliwych dodatków.

Dlaczego warto sięgać po produkty ekologiczne?

Istnieje wiele powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na to, aby zamienić standardowe żywienie na żywność ekologiczną. Produkty ekologiczne cechują się przede wszystkim niskim stopniem przetworzenia i są bliższe naturze, dzięki czemu zachowują doskonałą wartość odżywczą, a także zawierają cenne witaminy i minerały.

W owocach i warzywach pochodzących z ekologicznej uprawy, takich jak: jabłka, gruszki, pomidory czy ziemniaki, zawartość witaminy C i B jest znacznie wyższa niż w przypadku upraw konwencjonalnych. W składzie ekologicznej żywności występuje również wyższa zawartość składników mineralnych takich jak: żelazo, magnez, fosfor czy potas. Ponadto produkty ekologiczne zawierają około 30 procent więcej antyoksydantów.

Produkty nazywane ekologicznymi smakują również znacznie lepiej, ponieważ występuje w nich większa zawartość cukrów, witaminy C i beta-karotenu. Dodatkowo korzystnie wpływają na zdrowie człowieka, ponieważ pozbawione są wszelkich toksyn pochodzących z chemicznych nawozów i różnych środków ochrony roślin, dzięki czemu zawierają mniej azotanów i azotynów.

Gdzie kupić zdrową ekologiczną żywność?

Obecnie najlepszym miejscem, gdzie możemy kupić ekologiczną żywność, są lokalne targi, czy sklepy z żywnością ekologiczną. Jednak problem większości kupujących jest taki, że nie mają czasu, aby codziennie wybierać się na zakupy. Dlatego alternatywnym i sprawdzonym rozwiązaniem okazują się sklepy internetowe.

Największe zalety sklepów online z ekologiczną żywnością to:

– bogaty asortyment, ponieważ kupimy wszystko, co jest nam potrzebne,
– możliwości złożenia zamówienia o dowolnej porze,
– dostarczenie przesyłki na dowolny adres w całym kraju,
– konkurencyjne ceny, które są często nawet niższe niż w lokalnych przedsiębiorstwach,
– szybkie i wygodne zakupy bez pośpiechu.

Jednym z takich miejsc jest sklep z ekologiczną żywnością Smaki Tucholi. Znajdziemy tam zdrowe i smaczne produkty dla każdego. W ofercie znajdują się miody, konfitury naturalne, soki bez cukru, grzyby, barszczyk czerwony, ketchup i wiele innych.

No comments so far.

Be first to leave comment below.