Dlaczego warto zostać narciarzem? Dlaczego warto zostać narciarzem?
Zawrotna prędkość, wiatr we włosach i niesamowite widoki – to najczęściej wymienianie przez miłośników zimowych szaleństw zalety narciarstwa. Jeżeli więc chcesz poczuć adrenalinę, wolność... Dlaczego warto zostać narciarzem?

Zawrotna prędkość, wiatr we włosach i niesamowite widoki – to najczęściej wymienianie przez miłośników zimowych szaleństw zalety narciarstwa. Jeżeli więc chcesz poczuć adrenalinę, wolność albo spędzić aktywnie czas z bliskimi, postaw na narty. Austria to kraj zachwycających krajobrazów, ale i różnorodnych szczytów, który warto wybrać do oddania się białemu szaleństwu, jeśli zwiedziliśmy już rodzime góry.

Jak zacząć przygodę z nartami?

Niezależnie od tego, ile masz lat, pamiętaj, że narty, jak każdy sport, wymaga ogólnej sprawności fizycznej. Nim zdecydujemy się wyruszyć na stok, warto poprawić wytrzymałość i wydolność organizmu, uczęszczając regularnie na basen lub biegając. Ważne są ćwiczenia wzmacniająco-rozciągające, szczególnie na mięśnie nóg i brzucha. Brak odpowiedniego przygotowania może być powodem urazów lub wypadków. Będąc początkującym, nie powinno się próbować swoich sił samemu, lepiej zainwestować w opiekę instruktora. Jest to najbardziej efektywna metoda nauki, choć także najdroższa.

W co zainwestować, by nie żałować?

Strój narciarza odgrywa ogromną rolę – nie tylko chroni przed zimnem i jest wodoodporny, ale również zabezpieczenia od ewentualnych urazów. Bielizna termoaktywna odprowadza wilgoć od ciała, zewnętrzna warstwa utrzymuje ciepło. Dobre jakościowo stroje powinny być z materiału oddychającego i izolującego, niezawodnego w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Nie mniej ważny jest kask i gogle, do których wyboru warto się przygotować. Śnieg odbija promienie, dlatego intensywnie promieniowanie jest nawet wtedy, kiedy nie świeci słońce, stąd niezbędna jest ochrona UV. Podczas słonecznej pogody najlepiej sprawdzą się szkła ciemne – brązowe lub niebieskie. Niektóre filmy proponują okulary z wymiennymi, dopasowującymi się do aury, szkłami. Znaczenie ma też kształt – powinien dopasowywać się do kształtu twarzy. Trzeba także zaopatrzyć się w rękawce.

Nie poleca się pochopnej inwestycji w drogi, wysokiej klasy sprzęt narciarski. Pobliskie wypożyczalnie oferują zarówno narty, jak i buty, dostosowane do umiejętności nowicjuszy, którzy nieświadomie szybko je niszczą i rysują. Instruktorzy w tych miejscach zawsze służą radą. Niektóre z nich umożliwiają zakup wynajętego sprzętu, kiedy spełni określone zadanie. Gdy wybierzemy się do sklepu, upewnijmy się, że jesteśmy obsługiwani przez profesjonalistów.

Wiedząc już, jak ważne i niezbędne jest dobre przygotowanie, warto zacząć działać. Poranne ćwiczenia rozciągające czy wieczorny bieg – wszystko to przybliży nas do celu bycia kandydatem na dobrego narciarza. W chwilach zwątpienia, niepewności, dobrze jest pomyśleć o korzyściach płynących z przebywania na mroźnym, górskim powietrzu, a także obejrzeć pocztówki i zdjęcia zaśnieżonych Alp. Narty i Austria skuszą każdego, pokonując wszelkie słabości i lenistwo. Najważniejsze jest jednak to, by pamiętać, że w życiu nie chodzi o bicie niewyobrażalnych rekordów, a o dobrą zabawę i wartościowy czas z najbliższymi. A jeśli chcielibyśmy, by ktoś za nas zorganizował taki wypad, można wybrać jeden z wielu portali je oferujące. Jednym z nich jest Taksidi, który zabiera ludzi na wyjątkowe narty, snowboard czy windsurfing. Jednym słowem narty + Austria + Taksidi = wszystkie pozytywy bycia narciarzem – nawet tym początkującym!

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Taksidi: www.taksidi.pl

No comments so far.

Be first to leave comment below.