Jak idealnie wybrać poduszkę ortopedyczną? Jak idealnie wybrać poduszkę ortopedyczną?
Poduszkę ortopedyczną warto stosować zarówno w czasie rehabilitacji, niwelowania bólu kręgosłupa, jak i profilaktycznie, by zapobiec ewentualnym problemom w przyszłości. Obecnie istnieje wiele rodzajów... Jak idealnie wybrać poduszkę ortopedyczną?

Poduszkę ortopedyczną warto stosować zarówno w czasie rehabilitacji, niwelowania bólu kręgosłupa, jak i profilaktycznie, by zapobiec ewentualnym problemom w przyszłości. Obecnie istnieje wiele rodzajów poduszek medycznych, dlatego zanim wybierzemy tę idealną dla siebie, musimy zastanowić się nad właściwymi parametrami, aby działała pozytywnie i nie szkodziła.

Odpowiedni wybór poduszki medycznej

Poduszek ortopedycznych jest wiele. Różnią się one między sobą przede wszystkim wypełnieniem i rozmiarem. Odpowiedni wybór jest kwestią bardzo istotną, ponieważ źle dobrana poduszka nie leczy, lecz przeciwnie może być powodem nasilenia się dolegliwości bólowych. Jeżeli samodzielnie nie umiesz zdecydować jaka poduszka jest dla Ciebie idealna, warto skorzystać z pomocy specjalisty w tej dziedzinie. Może to być zarówno fizjoterapeuta, jak i profesjonalny personel sklepu medycznego. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z pomocy konsultanta w biurze obsługi w firmie, która trudni się sprzedażą poduszek. Wykwalifikowani konsultanci pomogą ci dokonać trafnego i optymalnego wyboru. My polecamy sklep Sissel.com.pl.

Niestety nie zawsze mamy możliwość skorzystać z pomocy profesjonalisty, dlatego też w takiej sytuacji należy bazować na ważnych wskazówkach.
Ocena budowy anatomicznej ciała, czyli dobranie rozmiaru poduszki ortopedycznej, która będzie idealna pod względem wielkości. Producenci coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta, dlatego produkowane poduszki są w różnorodnych rozmiarach, szerokościach czy też wysokościach. Wybierając wielkość poduszki musimy zwrócić uwagę na budowę anatomiczną naszego ciała. Bardzo duże znaczenie ma szerokość barków oraz masa ciała. Osoby o dużej posturze powinny wybrać poduszkę w granicach 13-15 centymetrów. Osoby drobnej budowy ciała, powinny zaopatrzyć się w poduszkę około 10-11 cm. Ciekawym rozwiązaniem są poduszki o regulowanej wysokości. Wybierając poduszkę możemy ją dowolnie regulować, co sprawia, że znakomicie i bez problemów dostosujemy są do swoich indywidualnych odczuć.

Ocena wrażliwości oraz siły nacisku, czyli wypełnienie. Większość obecnych dziś na rynku poduszek cechuje się wypełnieniem wykonanym z pianki poliuretanowej bądź też z pianki visco-elastic. Oczywiście materiały te są zawsze najwyższej jakości. Podpierają szyję oraz głowę w czasie snu. Wrażliwość tkaniny możemy wybrać samodzielnie ze względu na własne upodobania. Pianka poliuretanowa cechuje się znakomitymi właściwościami wentylacyjnymi, a dodatkowo świetnie przystosowuje się do kształtu ciała. Co więcej, nie ulega deformacji, odkształceniu i znakomicie wspomaga zdrowie kręgosłupa w czasie snu. Z kolei pianka termoplastyczna zwana też visco – elastic to materiał, który optymalnie podtrzymuje naszą szyję. Zapewnia komfortowy wypoczynek dla ramion, szyi, głowy i całego kręgosłupa.

Wybierając poduszkę ortopedyczną, należy mieć na uwadze przede wszystkim jej jakość. Najlepiej sięgnąć po asortyment certyfikowany, albowiem mamy pewność, że będzie wysokiej jakości, a to oznacza, że przez długi okres czasu będzie nam idealnie służył.

No comments so far.

Be first to leave comment below.