Jakie odżywki na siłę? Jakie odżywki na siłę?
Silne i duże mięśnie zawsze budziły respekt i zachwyt. Wielu początkujących adeptów siłowni właśnie siłę mięśni stawiają jako priorytet swojego treningu. I w sumie... Jakie odżywki na siłę?
Silne i duże mięśnie zawsze budziły respekt i zachwyt. Wielu początkujących adeptów siłowni właśnie siłę mięśni stawiają jako priorytet swojego treningu. I w sumie nic dziwnego, bo to najbardziej wymierny efekt naszych treningów. Siła mięśni potrzebna jest nie tylko w typowo siłowych dyscyplinach takich jak: podnoszenie ciężarów czy trójbój siłowy, ale także w sportach wytrzymałościowych takich jak: bieganie, czy pływanie, bo silne mięśnie to miara sukcesu w większości dyscyplin.
Tak jak występują plany treningowe czy konkretne ćwiczenia, które powodują wzrost siły, tak samo jest z odżywkami – na tym bogatym rynku znajdziemy oczywiście takie, które powodują szybszy wzrost siły.

Kreatyna – odzywka idealna?

Pierwsze skojarzenie – odżywka na siłę? Oczywiście – KREATYNA ! Kreatyna to najważniejsza i podstawowa odżywka, której regularne stosowanie powoduje wzrost siły mięśni. Polska i skuteczna kreatyna OLIMP – http://www.odzywki-olimp.pl/kreatyna-staki-kreatynowe-c-25.html. Cząsteczka kreatyny to podstawowy nośnik energii w komórkach mięśniowych.

Suplementacja kreatyny

Suplementacja kreatyny zwiększa ilość fosfokreatyny w mięśniach, co z kolei umożliwia szybką resyntezę ATP, które jest źródłem energii, a więcej energii to lepsza wydajność mięśni i większa ich siła. Stosowanie kreatyny powoduje także wzrost tzw. beztłuszczowej masy mięśni. Kolejną ważną propozycją, którą powinni wziąć pod uwagę osoby trenujące na siłę jest Beta-alanina, która szczególnie w połączeniu z kreatyną wykazuje działanie synergistyczne i wspomaga tempo transportu jonów wodorowych, a dzięki temu szybciej następuje regeneracja pomiędzy seriami. Beta-alanina regeneruje organizm także po treningu. Wśród kreatyn, które zasługują na uwagę to przede wszystkim monohydraty takich firm jak Olimp, Inkospor, Multipower. Warto też wspomnieć o produkcie, które łączy obydwa opisane wyżej suplementy czyli kreatynę i beta-alaninę, to także produkt firmy Olimp – Beta-Alanine Xplode Powder.

No comments so far.

Be first to leave comment below.