Co na kaszel u dziecka? Co na kaszel u dziecka?
Kaszel u dziecka zawsze wzbudza u rodziców zaniepokojenie. Uporczywie szukają sposobu na walkę z nim i robią wszystko, by jak najszybciej ulżyć maleństwu. Niestety... Co na kaszel u dziecka?

Kaszel u dziecka zawsze wzbudza u rodziców zaniepokojenie. Uporczywie szukają sposobu na walkę z nim i robią wszystko, by jak najszybciej ulżyć maleństwu. Niestety nie zawsze są w stanie zrobić to domowymi sposobami, niekiedy konieczna jest wizyta u specjalisty.

Przyczyna

Najczęściej u dzieci pojawia się kaszel suchy. Czasami trwa kilka dni i zmienia się w mokry, innym razem utrzymuje się dłużej. Zdarzają się sytuacje, gdy należy wykonywać dodatkowe badania, by upewnić się jaka jest przyczyna dolegliwości. Co na kaszel dla dziecka wybrać i jak odpowiednio go zdiagnozować?

Kaszel suchy

Podczas suchego kaszlu nie słychać żadnej zalegającej wydzieliny. Najczęściej jest on mocno męczący i pojawia się niezależnie od pory dnia. Jest on objawem infekcji wirusowej. Maluch dodatkowo ma katar, ból gardła, może zdarzyć się także gorączka. Niestety ten rodzaj kaszlu jest niezwykle męczący. Utrudnia codzienną zabawę i spanie. Pociecha traci także apetyt. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem i sprawdzić co będzie najlepsze na kaszel dla dziecka. Jednym z preparatów na tego typu kaszel jest Levopront.

Nawilżać

Najczęstszą radą specjalisty będzie odpowiednie nawilżanie. Podrażniona śluzówka może potrzebować szybkiej interwencji. Możemy działać trójfazowo: zakraplać nos, podawać dziecku dużą ilość płynów oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu. To ostatnie jest szczególnie ważne w sezonie grzewczym, gdy wilgotność jest niska.

Lekarstwa

Rodzice udają się lekarza, by otrzymać szybkie rozwiązanie problemu. Jednak należy pamiętać, że syropy dobrze jest podawać tylko wtedy, gdy kaszel jest bardzo uporczywy. Zbyt częste stosowanie lekarstwa może spowodować skutki uboczne.

Niepokojące objawy

Kaszel suchy może utrzymywać się nawet do kilku tygodniu po przebytej infekcji. Stopniowo będzie on coraz lżejszy, jeśli jednak po tak długim czasie będzie się nasilał, konieczna będzie ponowna wizyta u lekarza. Takie symptomy mogą świadczyć o tak zwanym nadkażeniu.

Oczywiście kaszel może być objawem różnych dolegliwości. Infekcja jest jedną z nich. Może się jednak zdarzyć, ze nasz maluch ma alergię na pyłki czy roztocza. Po konsultacji z lekarzem na pewno uda nam się ustalić co podać dziecku na kaszel i jakie są jego główne przyczyny.

No comments so far.

Be first to leave comment below.