Korzyści płynące z codziennego picia wody jonizowanej Korzyści płynące z codziennego picia wody jonizowanej
Woda jonizowana ma właściwości, które znacząco odróżniają ją od naszej poczciwej kranówki, a nawet od wód butelkowanych, za które regularnie przepłacamy w sklepach. W... Korzyści płynące z codziennego picia wody jonizowanej

Woda jonizowana ma właściwości, które znacząco odróżniają ją od naszej poczciwej kranówki, a nawet od wód butelkowanych, za które regularnie przepłacamy w sklepach. W tym tekście przytoczymy argumenty za tym, że codziennie picie wody jonizowanej może przynieść korzyści naszemu zdrowiu, urodzie i portfelowi. Sprawdź, co możesz zyskać, sięgając po wodę jonizowaną.

Walory smakowe i zdrowotne wody jonizowanej

Większość z nas stara się unikać picia wody z kranu bez uprzedniego jej „uzdatnienia”. Wynika to nie tylko z obawy o jej skład. Często odpycha nas smak i niepożądany – choć subtelny – zapach, którego od wody nie oczekujemy. Kiepska jakość wody z kranu odbija się jednak bardzo wyraźnie na tym, jak pachnie, smakuje i wygląda kawa czy herbata; potrafi nawet zmieniać smak potraw. Czy jesteśmy skazani na te niedogodności? Nie! Rozwiązaniem jest tu woda jonizowana, a dokładniej – alkaliczna (zasadowa). Z uwagi na lepszy skład chemiczny ma ona przyjemny wygląd, dobrze smakuje i pachnie. Gdy woda zachęca swoimi walorami wizualnymi i smakowymi, znacznie łatwiej pić zalecane dwa litry tego płynu dziennie, prawda?

Czy picie wody jonizowanej ma wpływ na zdrowie? Jak najbardziej. Picie wody lekko alkalicznej wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego ciała, ponieważ większość procesów życiowych zachodzi właśnie w środowisku zasadowym. Picie wody jonizowanej to najprostszy sposób na zapobieżenie zakwaszeniu organizmu i obniżenie ryzyka szeregu przewlekłych chorób.

Tanio i wygodnie z jonizatorem wody

Jaka jest różnica w cenie między wodą jonizowaną a wodą butelkowaną? Przyjmijmy, że litr wody butelkowanej kosztuje złotówkę (butelka półtoralitrowa to wydatek rzędu 1,50 zł). Tymczasem litr wody z kranu kosztuje… od 0,002 zł. Tak jest! Dwie tysięczne złotówki, czyli dwie dziesiąte grosza – tyle płacimy za wodę. Oszczędność jest kolosalna. Zaoszczędzone pieniądze warto przeznaczyć na dobry jonizator wody! To wydatek jednorazowy, a pozwoli na dalsze oszczędności związane z licznymi zastosowaniami wód kwasowej i zasadowej.

Jonizatory wody są bardzo proste w użytkowaniu. Podłącza się je do instalacji wodociągowej, a zatem nie musimy martwić się magazynowaniem wody zdatnej do picia.

Do ogromnych korzyści należy zaliczyć fakt, że woda jonizowana zastępuje wiele środków chemicznych wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Będąc posiadaczem jonizatora, możesz pożegnać się z płynami do czyszczenia blatów, mycia naczyń, szyb i luster, środkami do zmiękczania tkanin. Ponadto woda jonizowana ma działanie lecznicze, dzięki czemu możesz pozbyć się z apteczki wody utlenionej, środków na zgagę i nadkwaśność, preparatów na obrzęki i stany zapalne oraz zmiany skórne. Lżejsza stanie się także kosmetyczka, ponieważ woda kwasowa dobroczynnie wpływa na działanie skóry oraz wygląd włosów. Chcesz wiedzieć więcej o działaniu wody jonizowanej? Koniecznie zajrzyj na www.blog.jonizatorywody.pl.

No comments so far.

Be first to leave comment below.