Korzyści płynące z picia wody jonizowanej Korzyści płynące z picia wody jonizowanej
Woda jest podstawowym budulcem naszego ciała, uczestniczy we wszystkich procesach, które odbywają się w naszym organizmie. Nawadnianie organizmu wodą dobrej jakości ma korzystny wpływ... Korzyści płynące z picia wody jonizowanej

Woda jest podstawowym budulcem naszego ciała, uczestniczy we wszystkich procesach, które odbywają się w naszym organizmie. Nawadnianie organizmu wodą dobrej jakości ma korzystny wpływ na stan naszych komórek. Pijąc wodę jonizowaną, utrzymujemy nasze narządy wewnętrzne, naczynia krwionośne, a nawet stawy, w dobrej kondycji. Woda jonizowana o odpowiednim pH ma właściwości odkwaszające, pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową. Co warto wiedzieć o działaniu wody jonizowanej?

Odczyn alkaliczny organizmu

Większość środowiska wewnętrznego naszego ciała ma odczyn zasadowy, a więc odczyn alkaliczny. Z wiekiem zaczyna się to zmieniać: organizm zaczyna się zakwaszać, co może powodować nieprzyjemne dolegliwości, zwiększa ryzyko zachorowań. Potrzebujemy coraz więcej minerałów, które mają właściwości zasadowe. Dostarczamy ich przez odpowiednio dobrane pożywienie i napoje. Suplementy diety również mogą pomóc w przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej, jednak jest to tylko wspomaganie właściwego odżywiania się na co dzień. Picie wody jonizowanej dostarcza naszemu organizmowi magnez, potas, wapń i sód bez konieczności zaopatrywania się w produkty z apteki. Ma korzystny wpływ na poziom cukru i cholesterolu, a do tego przeciwdziała niektórym chorobom, m.in. nadkwasocie i refluksowi żołądka, nadciśnieniu, czy cukrzycy. Dzięki temu, że woda alkaliczna ma działanie antyoksydacyjne, wzmacnia nasz system odpornościowy. Eliminuje toksyny i dotlenia komórki.

Odpowiednie nawodnienie

Cząsteczki wody alkalicznej zbudowane są w taki sposób, że znacznie sprawniej przenikają przez błony komórkowe, nawadniając nasz organizm. Woda z kranu, czy nawet woda butelkowana ze sklepu, ma wysoki dodatki potencjał redox (ORP), przez co nie przenika sprawnie do naszych komórek. Mówiąc obrazowo: klastry takiej wody to 12-18 połączonych cząsteczek. Woda alkaliczna zbudowana jest z 5-6 cząsteczek – mówi nam przedstawiciel firmy Global Water z Czeladzi. „Normalna” woda jest filtrowana przez nasz organizm i usuwana przez układ moczowy. Woda alkaliczna natomiast bezpośrednio po spożyciu wykorzystywana jest w procesie przemiany materii, nawadnia nasze tkanki, rozpuszcza toksyny, dzięki czemu nasz organizm łatwiej może je usunąć. Powodów, dla których warto sięgnąć po wodę jonizowaną, jest zatem naprawdę wiele.

No comments so far.

Be first to leave comment below.