Korzyści ze stosowania poduszek ortopedycznych Korzyści ze stosowania poduszek ortopedycznych
Dlaczego należy stosować poduszki ortopedyczne? Odpowiedz jest prosta, ponieważ każdego dnia nasze życie, praca czy obowiązki, powodują, że nie dbamy adekwatnie o swój kręgosłup,... Korzyści ze stosowania poduszek ortopedycznych

Dlaczego należy stosować poduszki ortopedyczne? Odpowiedz jest prosta, ponieważ każdego dnia nasze życie, praca czy obowiązki, powodują, że nie dbamy adekwatnie o swój kręgosłup, a w konsekwencji pojawiają się dolegliwości bólowe, oraz różnorodne schorzenia kręgosłupa. Poduszka wpływa regenerująco na kręgosłup, zapewnia prawidłowe ułożenie w trakcie snu i sprawia, że rano budzimy się zdrowi oraz wypoczęci.

Gdzie kupić poduszkę ortopedyczną?

Poduszki ortopedyczne współcześnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które chcą zadbać o zdrowy i pozbawiony bólu kręgosłup. Oczywiście, aby pozytywnie oddziaływała ona na nasze ciało, powinniśmy wybrać model renomowanej firmy, która specjalizuje się w wyrobie takich poduszek, a także cieszy się doświadczeniem oraz uznaniem i zaufaniem klientów. Nie warto wybierać poduszek określanych fałszywym mianem „leczniczych” w sklepach meblowych, czy też w marketach. Są one nie tylko nieskuteczne, lecz nawet mogą negatywnie oddziaływać na nasz kręgosłup. Warto kupić poduszkę, inwestując nieco większą sumę pieniędzy, jednakże uczynić to u profesjonalnych dystrybutora.

Warto pamiętać, że jeżeli kupujemy pierwszą poduszkę ortopedyczną, nie wiemy dokładnie w jaki sposób ją używać. Warto więc skorzystać z pomocy specjalisty i wybrać model adekwatny dla naszych potrzeb, a następnie używać go zgodnie ze wskazówkami. Regularnie używana poduszka ortopedyczna wpływa pozytywnie na komfort naszego snu. Dodatkowo sprawia, że o wiele lepiej radzimy sobie z problemami które dotyczą kręgosłupa, głowy czy też szyi.

Korzyści stosowania poduszki ortopedycznej

Poduszka ortopedyczna regularnie stosowana niesie ze sobą ogromną ilość pozytywnych dla zdrowia korzyści. Bez wątpienia podnosi jakość naszego snu. Sprawia, że śpimy bardziej komfortowo, zaś rano budzimy się wypoczęci i pełni energii. Oczywiście poduszka medyczna przynosi korzyści zdrowotne również w wielu chorobach i dolegliwościach. Warto wymienić tutaj:

 • Dyskopatię
 • Zespoły bólowe kręgosłupa
 • Zespoły przeciążeniowe kręgosłupa
 • Bóle migrenowe
 • Bóle napięciowe
 • Mrowienie i drętwienie rąk
 • Zaburzenia snu

Profilaktyka chorób kręgosłupa z użyciem poduszki ortopedycznej

Poduszki ortopedyczne (do kupienia tutaj: https://omedika.pl/) właściwie dobrane do naszej sylwetki ciała mają bardzo duży wpływ na prawidłową profilaktykę chorób kręgosłupa. Lekarze oraz fizjoterapeuci zgodnie twierdzą, że pozytywnie wpływają na stan naszego ogólnego zdrowia. Dzieje się tak dlatego, iż poduszka ortopedyczna cechuje się specjalnym, anatomicznym kształtem, dzięki któremu mamy szansę:

 • odciążyć kręgi szyjne,
 • rozluźnić mięśnie wokół szyi i karku,
 • skorygować ustawienie obręczy barkowej,
 • skorygować ułożenie całego kręgosłupa,
 • zachować odpowiednią ergonomię snu

Obecnie w leczeniu bóli kręgosłupa, szyi i głowy standardowo używa się poduszek medycznych. Udowodniono również że pomagają one zwalczać i lepiej radzić sobie z zaburzeniami snu. Wystarczy wybrać poduszkę, dopasować ją do swoich potrzeb i cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem.

No comments so far.

Be first to leave comment below.