Kostka Arkady czy klamra ortonyksyjna – leczenie wrastających paznokci Kostka Arkady czy klamra ortonyksyjna – leczenie wrastających paznokci
Paznokcie wrastają z powodu noszenia niewłaściwego obuwia, czynników genetycznych, nieprawidłowo wykonanego pedicure i urazów palca. Problem ten dotyka ludzi w każdym wieku. Aby zapobiec... Kostka Arkady czy klamra ortonyksyjna – leczenie wrastających paznokci

Paznokcie wrastają z powodu noszenia niewłaściwego obuwia, czynników genetycznych, nieprawidłowo wykonanego pedicure i urazów palca. Problem ten dotyka ludzi w każdym wieku. Aby zapobiec powikłaniom, należy jak najszybciej udać się do podologa, który zastosuje odpowiednią metodę leczenia.

Wrastające paznokcie leczymy u podologa

Pierwszym sposobem leczenia wrastających paznokci było częściowe lub całkowite usunięcie paznokcia. Zabieg przeprowadzał chirurg, ponieważ to do niego zgłaszali się pacjenci z takim problemem. Dzisiaj nadal stosowana jest ta metoda, jednak zdecydowanie rzadziej, gdyż osoby z wrastającymi paznokciami coraz częściej wybierają wizytę u podologa niż chirurga. Jest to bardzo dobry wybór, ponieważ to podolog jest specjalistą od leczenia chorób stóp.

Kostka Arkady czy klamry ortonyksyjne?

Podolog najczęściej proponuje dwie metody leczenia wrastających i wkręcających paznokci. Pierwsza to metoda z wykorzystaniem klamer ortonyksyjnych, a druga to kostka Arkady. Leczenie z użyciem klamry polega na przymocowaniu jej do płytki paznokcia. Ma ona za zadanie podtrzymywać paznokieć i umożliwić mu prawidłowy wzrost. Leczenie tym sposobem jest długotrwałe, ponieważ trwa nawet kilka miesięcy. Druga metoda jest metodą stosowaną od kilku lat. Jest to rewolucja w leczeniu wrastających paznokci. Polega ona na ułożeniu i stabilizacji palca w specjalnym urządzeniu – kostce Arkady. Następnie, za pomocą małych haczyków i łopatek podolog odkształca płytkę paznokciową. Gdy płytka jest ułożona w odpowiedniej pozycji, nakłada się na nią preparat akrylowy, który utrwali to ułożenie. Zabieg jest bezinwazyjny, bezbolesny i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Z Dużym plusem tej metody jest widoczny, natychmiastowy efekt. Palec przestaje boleć, a paznokieć wygląda estetycznie i zdrowo.  Podolodzy często wykonują zabiegi z kostką Arkady, ponieważ do tej metody nie ma przeciwwskazań, jak to jest w przypadku klamry ortonyksyjneji. Brak wzrostu i elastyczności płytki czy kruchość paznokci nie jest przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu metody Arkady. Wręcz przeciwnie, ten sposób leczenia utwardza i wzmacnia uszkodzony paznokieć.

No comments so far.

Be first to leave comment below.