Czy można wybielić zęby produktami z naszej kuchni? Czy można wybielić zęby produktami z naszej kuchni?
Każdy z nas zapewne chciałby odznaczać się śnieżnobiałymi zębami. Jest to możliwe do uzyskania pod warunkiem, że zastosujemy odpowiednie środki. Mowa jest o zabiegach... Czy można wybielić zęby produktami z naszej kuchni?

Każdy z nas zapewne chciałby odznaczać się śnieżnobiałymi zębami. Jest to możliwe do uzyskania pod warunkiem, że zastosujemy odpowiednie środki. Mowa jest o zabiegach wybielających, mowa jest o stosowaniu specjalnych past wybielających zęby. To jednakże nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Aby bowiem zachować biel zębów, aby zachować ich zdrowie, bardzo ważnym aspektem jest dbanie o nie, regularne szczotkowanie oraz regularne wizyty w gabinecie dentystycznym.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Tak naprawdę, aby móc mówić o skuteczny wybieleniu zębów, nie trzeba stosować specjalnych zabiegów, które równocześnie mogą osłabiać nasze szkliwo na zębach. W naszej kuchni mamy dostępnych wiele różnych produktów, które mogą nam pomóc poprawić kolor naszego uzębienia. Do najpopularniejszych środków spożywczych wybielających zęby możemy zaliczyć:

– kurkumę,

– olej,

– sodę oczyszczoną,

– owoce – truskawki, cytrusy, banany,

Wybielanie owocami

Wybielanie owocami wydaje się czymś dziwnym, aczkolwiek jest to bardzo skuteczna metoda. Dlaczego truskawki mogą okazać się w tym miejscu bardzo pomocne? Zawierają one w sobie dużą ilość kwasu jabłkowego. To on właśnie powoduje, że przebarwienia na zębach mogą znacznie szybciej znikać. Należy jednak zaznaczyć, że w truskawkach mamy obecny także cukier, a tym samym mycie zębów papką z tych owoców niesie za sobą pewne zagrożenie. Cytrusy to kolejny ze sposobów, ponieważ sok z cytryny ma działanie wybielające dla zębów. Z drugiej strony należy mieć świadomość, że nadmierna ilość kwasu cytrynowego może również osłabić szkliwo zębów. Wspomniano jeszcze o bananach i w tym przypadku mowa jest tylko i wyłącznie o pozytywnym działaniu. W skórce banana mamy zawartych wiele substancji, które wpływają pozytywnie na usuwanie kamienia nazębnego, a tym samym wpływają one na poprawienie kolorystyki zębów. Należy w tym przypadku po umyciu zębów wziąć skórkę od banana i pocierać nią swoje uzębienie.

Stosowanie innych metod

Mówiąc o innych produktach, należy wskazać na olej jadalny. Ma on bardzo dobre właściwości wybielające, antybakteryjne oraz przeciwwirusowe. Dzięki płukaniu jamy ustnej olejem rzepakowy, kokosowym czy też słonecznikowym, możemy skutecznie pozbywać się z naszego organizmu różnych toksyn.

Wybielać zęby można na wiele różnych sposobów. Dobrze jest stawiać na to, co jest naturalne i bardziej bezpieczne. Jednakże w głównej mierze i tak chodzi o to, aby przede wszystkim zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej, o zdrowie swoich zębów.

Źródło: www.Fabdent.pl

No comments so far.

Be first to leave comment below.