Musli na śniadanie Musli na śniadanie
Warto sięgać na poranne śniadanie po musli, gdyż jest to bardzo pożywny i wartościowy posiłek, który dostarcza nam energię na cały dzień. Pamiętajmy, jak... Musli na śniadanie

Warto sięgać na poranne śniadanie po musli, gdyż jest to bardzo pożywny i wartościowy posiłek, który dostarcza nam energię na cały dzień.

Pamiętajmy, jak ważne są śniadania, w końcu to od nich zaczynamy dzień i musimy dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość kalorii. Pamiętajmy o tym, iż każdy z nas ma inne zapotrzebowanie kaloryczne, i warto je obliczyć.

Co powinno zawierać musli na śniadanie?

Podstawą musli przede wszystkim są różne płatki zbożowe, zawierające dużo błonnika, który wspomaga naszą przemianę materii. W ich składzie znajdziemy także owoce suszone zawierających wiele cennych składników dla naszego organizmu takich jak żelazo, błonnik. Dzięki nim musli staje się bardzo smaczne. W takiej mieszance nie może zabraknąć także bakalii i orzechów. To one są najważniejszym źródłem nienasyconych tłuszczów i witaminy B3,E. Do takiej mieszanki na śniadanie idealnie pasuje mleko czy jogurt, dzięki którym damy organizmowi jeszcze dawkę wapnia, białka i witaminy D. Ta mieszanka to cudowne bogactwo składników mineralnych i witamin

Główne zalety jedzenia takich mieszanek:

-obniżają one cholesterol
-regulują ciśnienie krwi
-sprzyjają koncentracji i zapamiętywaniu
-wspomagają pracę mózgu
-wspomagają proces odchudzania
-usprawniają funkcjonowanie układu pokarmowego
-Kto powinien spożywać musli?

Kto powinien wybierać musli w swojej diecie?

To pyszne i pożywne śniadania, praktycznie dla każdego dorosłego, osoby starszej, młodzieży, ale i również dla dziecka. Takie śniadanie to spory zastrzyk energii, dlatego musli polecane jest szczególnie dla osób aktywnych. Warto z niego skorzystać także wtedy, gdy chcemy schudnąć. Właśnie po to powstało musli dietetyczne, dzięki któremu pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Po takie mieszkanki powinny sięgać wszystkie osoby, które chcą zacząć zdrowo żyć i cenią sobie naturalne produkty. To właśnie takie naturalne rzeczy, dobrze wpływają na nasze zdrowie.

Jakie musli wybrać?

Uważajmy na takie gotowe mieszanki, jakie znajdziemy w sklepach, gdyż mogą one zawierać niepotrzebny i szkodliwy cukier i tłuszcze. Przed zakupem musli, zawsze przeczytajmy jego skład. Unikajmy produktów, które na etykiecie mają takie składniki jak; Aspartam, olej palmowy, polewy smakowe, substancje słodzące.

No comments so far.

Be first to leave comment below.