Najczęstsze błędy podczas odchudzania, czego unikać? Najczęstsze błędy podczas odchudzania, czego unikać?
Odchudzanie to wcale nie taki prosty proces. Nie wystarczy jedynie zmniejszyć porcje żywnościowe i włączyć aktywność. Trzeba mieć odpowiedni plan i wiedzieć, co na... Najczęstsze błędy podczas odchudzania, czego unikać?

Odchudzanie to wcale nie taki prosty proces. Nie wystarczy jedynie zmniejszyć porcje żywnościowe i włączyć aktywność. Trzeba mieć odpowiedni plan i wiedzieć, co na pewno nie przyniesie efektów podczas diety. Błędy podczas odchudzania są dosyć powszechne. Jak ich unikać? Czego nie robić podczas odchudzania?

Podjadanie mimo diety

Najczęstszym błędem podczas diety jest podjadanie. Bardzo często pozwalamy sobie, chociażby na cukierka, wierząc w to, że nie zrobi on różnicy. Takie oszukiwanie się może mieć jednak negatywne konsekwencje. Problemy będą miały szczególnie osoby, które nie mają silnej woli i wykazują słabość, np. do słodyczy. To jednak dotyczy większej ilości produktów, nie tylko ciastek i czekolad. Czego nie jeść podczas odchudzania wskazuje publikacja na Poradnikowy.net, szkodliwe mogą być nawet napoje izotoniczne, które mają skład wątpliwej jakości.

Picie alkoholu

Błędem jest także picie alkoholu podczas diety. To, że ma on postać płynną, wcale nie oznacza, że nie ma on kalorii, wprost przeciwnie. Alkohol jest bardzo kaloryczny i to właściwie każdy. 0,5 l piwa to ok. 250 kalorii, kieliszek wódki ok. 70 kalorii, jednak najwięcej mają ich drinki. Te oprócz alkoholu mają jeszcze kaloryczne dodatki w postaci słodkich syropów, soków itp.

Stosowanie głodówek

Niektóre osoby myślą, że jeśli będą jadły niewiele lub stosowały głodówki, to szybciej schudną. Jest to jednak błędne myślenie i niestety często ma ono miejsce. Nawet jeśli początkowo będzie widać po wadze, że ta spada, długo to nie potrwa. Mogą pojawić się do tego problemy zdrowotne, ponieważ organizm nie będzie wiedział co się dzieje, mimowolnie będzie gromadził tłuszcz, oprócz tego pojawi się jeszcze uczucie osłabienia, nie mówiąc już o brakujących witaminach czy minerałach. Warto też dodać, że osoby stosujące głodówki lub diety niskokaloryczne, często borykają się później z efektem jojo.

Brak ruchu

Chcąc schudnąć, koniecznie trzeba włączyć do diety ruch. Wtedy efekty będą szybsze, a ciało wzmocni się i poprawi się nasza kondycja. Zwiększy się także metabolizm, będzie można skutecznie spalić tkankę tłuszczową. Dodając aktywność do odchudzania, wcale nie musi być to intensywna dyscyplina sportu. Wystarczy zacząć się ruszać. Może to być jazda rowerem, basen, rolki, a nawet ćwiczenia w domu czy energiczny marsz. Każda aktywność jest lepsza niż siedzący tryb życia.

Suplementy na dietę

Polacy uwielbiają suplementy, a niektórzy nawet wierzą w to, że nie trzeba zmieniać nawyków żywieniowych ani się ruszać, żeby schudnąć, wystarczą kolejne tabletki. Niektóre pastylki pewnie nam nie zaszkodzą, ale bez wartościowego menu i aktywności fizycznej, na niewiele się zdadzą.

Picie małej ilości wody

Wiele osób nie potrafi przekonać się do picia wody, a tak naprawdę każda osoba, w zależności od wieku, powinna wypijać nawet do 3 litrów dziennie. Dlaczego? Woda ma pozytywny wpływ na trawienie, oczyszcza organizm z toksyn, zmniejsza apetyt. Jeśli ktoś nie lubi jej bez dodatków, może pomyśleć o wrzuceniu do dzbanka listków mięty lub plasterków cytryny, co nada jej orzeźwiającego smaku.

No comments so far.

Be first to leave comment below.