Poduszka dla noworodka przeciw spłaszczeniu główki Poduszka dla noworodka przeciw spłaszczeniu główki
Bardzo częstą przypadłością wśród niemowlaków jest płaska główka dziecka. Spłaszczenie to może mieć miejscu już w życiu płodowym, jak i po przyjściu malucha na... Poduszka dla noworodka przeciw spłaszczeniu główki

Bardzo częstą przypadłością wśród niemowlaków jest płaska główka dziecka. Spłaszczenie to może mieć miejscu już w życiu płodowym, jak i po przyjściu malucha na świat. Jak zadbać o główkę dziecka, aby uniknąć spłaszczenia i innych deformacji? Co należy zrobić jeżeli deformacja już się pojawiła?

Dlaczego powstaje spłaszczenie główki niemowlaka?

W życiu płodowym może dojść do spłaszczenia główki niemowlęcia, poprzez nieprawidłowe ułożenie malucha w brzuchu mamy. Dodatkowo spłaszczenie może pojawić się również w wyniku porodu kleszczowego. Bardzo często jednak bywa również tak, że dziecko rodzi się z piękną, okrągłą główką, zaś deformacja staje się widoczna po kilku tygodniach, czy miesiącach.

Najczęstszym powodem iż główka dziecka ulega deformacji jest jednak jego pozycja w czasie snu. Oczywiście, powszechnie wiadomo, że najczęściej kładziemy dziecko do snu w bezpiecznej pozycji na pleckach, aby zapobiec SIDS. Zdarza się jednak że nieadekwatnie dbamy o często zmianę pozycji snu dziecka, przez co w późniejszym czasie możemy mieć do czynienia z deformacją główki. Warto wiedzieć, że główka malucha rośnie najszybciej w trzech pierwszych miesiącach życia i to wówczas może być w największym stopniu narażona na deformacje. W tym okresie szczególnie powinniśmy zatroszczyć się o malucha i wybrać idealną dla niego poduszkę, która zapobiegnie powstawaniu spłaszczeń i deformacji.

W jaki sposób zapobiegać spłaszczeniom?

Aby zapobiegać spłaszczeniom główki niemowlaka należy pamiętać nie tylko o częstej zmianie pozycji jego ciała w czasie snu, ale również powinniśmy wybrać adekwatną poduszkę, która uchroni go przed spłaszczeniem i deformacjom.

Poduszki ortopedyczne stworzone specjalnie w tym celu to produkty medyczne klasy 1, który to odpowiedzialny jest nie tylko za profilaktyczną ochronę przeciw wystąpieniu spłaszczeń, ale również za leczenie już powstałych deformacji.

Każde dziecko może spać na poduszkach zaprojektowanych w taki sposób, aby zapobiegały spłaszczeniu główki. Są idealne dla wszystkich niemowlaków, a nawet przedwcześnie urodzonych wcześniaków. Poduszki mają niesamowite właściwości dzięki którym odciążają nacisk główki na podłoże i sprawiają, że nie powstają zniekształcenia, nawet jeśli dziecko cały czas śpi na pleckach.

Poduszka dla noworodka przeciw spłaszczeniu główki cechuje się wysoką jakością, są one stworzone z bezpiecznych materiałów, a przede wszystkim nie ograniczają ruchów dziecka. To znakomity wybór aby zadbać o zdrowie i prawidłowy rozwój naszego dziecka.

Polecamy również artykuł o korzyściach ze stosowania poduszek ortopedycznych.

No comments so far.

Be first to leave comment below.