Przeszczep włosów u mężczyzn Przeszczep włosów u mężczyzn
Wypadanie włosów jest nie tylko problemem dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Wielu z nich decyduje się na walkę z tym problemem za pomocą... Przeszczep włosów u mężczyzn
Wypadanie włosów jest nie tylko problemem dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Wielu z nich decyduje się na walkę z tym problemem za pomocą leków lub suplementów diety. Medycyna estetyczna proponuje też przeszczep włosów.

Zabieg przeszczepu włosów

W problemie wypadania włosów najskuteczniejszą metodą będzie ich przeszczep. Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega na pobraniu materiału i przeszczepieniu jej tej samej osobie. Działanie takie pozwala wykluczyć odrzucenie przeszczepu. Medycyna w Polsce oferuje kilka podstawowych metod dokonania przeszczepu. Wybór metody zależy od pacjenta oraz jego indywidualnych uwarunkowań.

Jak wygląda konsultacja medyczna przed zabiegiem?

Przebieg zabiegu przeszczepu włosów ma mało inwazyjny charakter. Pierwszy etap to konsultacja medyczna. Lekarz podczas jej trwania dokona oceny okolicy dawczej. Zaproponuje także dokładny plan transplantacji włosów, czyli ustali skąd i gdzie będą przeszczepiane mieszki włosowe. W trakcie trwania wizyty lekarz zapyta także o historię chorób i zabiegów lub operacji. Niezbędne będzie wykonanie badań krwi. Lekarz wykona też dokumentację fotograficzną okolic skóry głowy.

Transplantacja włosów: przebieg

Zabieg nie spowoduje długiej rekonwalescencji, ponieważ pobierane są mniejsze niż milimetr fragmenty skóry z mieszkami włosowymi. Nie spowoduje to powstania blizn. Przeszczep włosów to najlepsza metoda na pozbycie się problemu łysienia. Zabieg nie wymaga od chorego trudnych przygotowań, nie ma także potrzeby zapuszczenia dłuższych włosów. Lekarze zalecają włosy z okolicy dawczej obciąć na długość 1-2 mm. Będzie to ułatwieniem dla lekarza podczas zabiegu. W trakcie zabiegu pacjent na początku (pobieranie mieszków włosowych) leży na brzuchu, a podczas ich wszczepiania leży na plecach. W celu wykonania przeszczepu nie jest używany skalpel, a jedynie igły punkcyjne. Za ich pomocą pobiera się zespół mieszków od 1 do 4 cebulek włosowych i wstrzykuje się je w strefę biorczą. Podczas zabiegu pacjent może rozmawiać z personelem lub słuchać muzyki, pozwoli to na relaks. Przeszczep włosów trwa około 6-8 godzin, jednak wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Co po zabiegu?

Po dokonaniu przeszczepu włosów pacjent może samodzielnie wrócić do domu. Ważne, aby pamiętał jednak o lekkim, delikatnym okryciu głowy (np. bluza z kapturem). Pozwoli to ochronić wrażliwą skórę przed bakteriami z powietrza. Gojenie się małych ran jest praktycznie bezbolesne. Nie ma konieczności używania bandaża. Lekarz przekaże pacjentowi szczegółowe instrukcje określające, jak należy dbać o skórę głowy. Pacjent może wrócić do codziennych obowiązków na drugi dzień po zabiegu. Zdecydowanie jest to najlepsza metoda przeszczepu, zarówno patrząc na brak inwazyjności, jak i efektów, które utrzymują się przez długie lata.

No comments so far.

Be first to leave comment below.