Przygotowujemy herbatę z mięty Przygotowujemy herbatę z mięty
Organizm człowieka uwielbia mięte. To jedno z tych ziół, które jest dla niego najzdrowsze i które powinno znaleźć się w kuchennej szafce bądź doniczce... Przygotowujemy herbatę z mięty

Organizm człowieka uwielbia mięte. To jedno z tych ziół, które jest dla niego najzdrowsze i które powinno znaleźć się w kuchennej szafce bądź doniczce każdego. Jest jednocześnie najstarszym ziołem, znanym już starożytnym Egipcjanom. Hipokrates wskazał na jej właściwości lecznicze i to jemu mięta zawdzięcza tak dużą sławę.

Na ratunek problemom żołądkowym

Trudno jest dzisiaj unikać ciężkostrawnych posiłków. Nawet osoby odżywiające się zdrowo od czasu do czasu sięgają po polskiego kotleta schabowego czy też polski bigos, polska kuchnia jest smaczna, ale naraża nas nierzadko na rewolucje żołądkowe. Herbata z mięty przyśpiesza trawienie, wzmaga produkcję żółci i soków trawiennych. Skutecznie radzi sobie z zaparciami i zatruciami pokarmowymi.

Ukojenie nerwów

Herbata z mięty charakteryzuje się właściwościami rozkurczowymi, a więc korzystnie wpływa na układ nerwowy. Jej działanie można przyrównać do równie cennej melisy, koi nerwy, ułatwia zasypianie i zmniejsza nerwobóle oraz nerwowe drgawki. To dobry sposób na bezsenność.

STOP przeziębieniu

Herbata z mięty zawiera mentol i to on odpowiada za łagodzenie objawów przeziębienia. Pomaga szybciej pozbyć się uciążliwego kataru, ułatwia oddychanie i obkurcza obrzęknięte błony śluzowe. Jest także „lekiem” na kaszel, ułatwia odrywanie się flegmy, jednocześnie również koi podrażnione drogi oddechowe. Pomaga przy kaszlu mokrym i suchym.

Herbata z mięty w 5 minut

Przygotowanie herbaty z mięty wymaga poświęcenia zaledwie kilku minut. Wybierając tę w saszetkach, należy jednak kierować się przede wszystkim jej składem. Powinna być w 100% naturalna i zawierać tylko liście mięty, żadnych innych dodatków. Herbatę można dla skuteczniejszego efektu zaparzyć z dwóch torebek. Po zagotowaniu wody, zalewamy herbatę i czekamy 5-10 minut, aż się dobrze zaparzy. Taki gorący napój jest gotowy do spożycia. Więc… smacznego zdrowia!

No comments so far.

Be first to leave comment below.