Skuteczne suplementy przy problemach ze stawami Skuteczne suplementy przy problemach ze stawami
Ból stawów to częsty problem pojawiający się u osób aktywnych fizycznie, szczególnie wśród sportowców, którzy w sposób ciągły narażają swoje stawy na duże obciążenia... Skuteczne suplementy przy problemach ze stawami

Ból stawów to częsty problem pojawiający się u osób aktywnych fizycznie, szczególnie wśród sportowców, którzy w sposób ciągły narażają swoje stawy na duże obciążenia treningowe. Bóle stawów występują tak naprawdę w większości sportów – nie są obce zarówno osobom uprawiającym sporty siłowe: kulturystyka, podnoszenie ciężarów, trójbój siłowy, ale też sporty wytrzymałościowe takie jak np. bieganie, jazda na rowerze, jazda na nartach i wiele innych.

Jakie suplementy na stawy wybrać?

Na szczęście i w tej kwestii z pomocą przychodzą odżywki i suplementy, które zawierają składniki, które wspomagają funkcjonowanie naszego układu ruchu i stawy. Na rynku jest wiele preparatów, które wspomagają stawy. Są takie, które zawierają np. samą glukozaminę, ale też preparaty wieloskładnikowe, które działają kompleksowo i te są najbardziej chwalone przez naszych klientów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują takie jak: Universal Animal Flex, , Nutrend Flexit, Trec Joint Therapy. Olimp Flex Power – http://www.odzywki-olimp.pl/regeneratory-stawow-c-48.html

Które składniki są najbardziej skuteczne?

  1. Chyba jednym z popularniejszych składników, od których zacznę jest glukozamina (siarczan glukozaminy), która jak potwierdzają badania naukowe przyczynia się do utrzymania zdrowych i elastycznych stawów.
  2. Kolejnym jest chrondotyina (siarczan chondroityny), która stanowi ochronę dla chrząstki, która narażana jest na obciążenie.
  3. Następny składnik, który często znajdziemy w preparatach na stawy to Metylosulfonylometan, czyli MSM. Wpływa on na regenerację tkanki chrzęstnej i kości, a także na zmniejszenie objawów stanu zapalnych.
  4. Również kwas hialuronowy działa wspomagająco na utrzymanie elastyczności oraz komfortu stawów.
  5. Pisząc o składnikach wspomagających stawy nie sposób nie wspomnieć o kolagenie. Białka kolagenowe wchodzą w skład tkanek i stabilizują je, w tym tkanki chrzęstnej, tkanki kostnej, więzadeł.
  6. Także witamina C wspomaga w problemach ze stawami, gdyż wpływa ona m.in. na prawidłową produkcję kolagenu, co sprzyja właściwemu funkcjonowania chrząstki (w tym chrząstki stawowej) i kości.

No comments so far.

Be first to leave comment below.