Jak spalić kalorie bez ćwiczeń? Wypróbuj te metody Jak spalić kalorie bez ćwiczeń? Wypróbuj te metody
Sport to zdrowie, każdy Ci to powie. Czasem jednak z różnych przyczyn może być on niewskazany w ilości i natężeniu, które pozwalałyby na skuteczne... Jak spalić kalorie bez ćwiczeń? Wypróbuj te metody

Sport to zdrowie, każdy Ci to powie. Czasem jednak z różnych przyczyn może być on niewskazany w ilości i natężeniu, które pozwalałyby na skuteczne gubienie zbędnych kilogramów. Co zatem, jeśli nie ćwiczenia?

1. Sen

Możesz się zdziwić, ale badania potwierdzają, że im więcej snu, tym lepszy metabolizm. Optymalnie jest spać 7-9 godzin na dobę – w ten sposób możemy spalić nawet 700-900 kalorii.

2. Domowe czynności

Zamiast długotrwałego siedzenia przed telewizorem lepiej wziąć się za malowanie ścian, zabawę z dziećmi, zmywanie, mycie samochodu, prace w ogrodzie, ścielenie łóżka, prasowanie lub po prostu sprzątanie. W ten sposób jesteśmy w ruchu, nasze ciało i mięśnie pracują. Które spośród tych czynności spalają najwięcej kalorii? Zdecydowanie mycie samochodu (343) oraz sprzątanie (241).

3. Gotowanie

Gotowanie jest dobrą metodą przynajmniej z dwóch powodów: po pierwsze gotując jesteś w ruchu, a po drugie przygotowując składniki wiesz, co jesz i możesz sprawdzić, ile mają kalorii.

4. Spacery

Zwykły, codzienny spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził. Najlepiej zakupić krokomierz i wyznaczyć sobie cel: x kroków dziennie. W miarę upływu czasu można ten cel zwiększać, przyspieszając również kroku.

5. Dobra suplementacja

Dobra, czyli z odpowiednimi składnikami i w odpowiednich proporcjach. Najlepiej, aby były one naturalne i wysoko stężone. Dobry suplement typu Piperine Forte jest w stanie wzmocnić organizm, jak również stopniowo, ale stale spalać tkankę tłuszczową, co bezpośrednio przyczynia się do utraty wagi.

6. Śmiech

Śmiech to zdrowie – tak też się mówi i to nie bez przyczyny. Otóż 15 minut dziennie śmiechu to 50 kalorii mniej!

7. Przerwy od komputera

Jak się okazuje, są ważne nie tylko dla kręgosłupa – wstając, przeciągając się lub robiąc kilka skłonów i przysiadów powodujesz, że Twoje ciało pracuje. Rób sobie takie 5-minutowe przerwy co godzinę.

No comments so far.

Be first to leave comment below.