Zakażenia pasożytnicze u ludzi – przyczyny, objawy, leczenie Zakażenia pasożytnicze u ludzi – przyczyny, objawy, leczenie
Praktycznie 90% ludzi nosi w sobie jakiegoś pasożyta. W ludzkim ciele może żyć około 300 różnych drobnoustrojów. Pojawiają się z różnych powodów – z... Zakażenia pasożytnicze u ludzi – przyczyny, objawy, leczenie

Praktycznie 90% ludzi nosi w sobie jakiegoś pasożyta. W ludzkim ciele może żyć około 300 różnych drobnoustrojów. Pojawiają się z różnych powodów – z jednej strony przez zjedzone larwy i jajeczka pasożytów (np. kiedy jemy niemyte owoce i warzywa), z drugiej przez zjedzenie surowej ryby lub mięsa. Równie niebezpieczne jest picie wody z nieznanych źródeł. Pasożyty mogą dostać się do naszego układu pokarmowego przez włożenie do ust brudnej ręki, kiedy np. nie myjemy dłoni po kontakcie ze zwierzętami lub po wyjściu z tramwaju. Najczęstszy moment zarażenia to… nasze powietrze – zarażenie się drogą wziewną jest równie niebezpieczne. Mnóstwo larw, jajeczek pasożytów zawieszonych jest w powietrzu. A przed tym trudno się uchronić.

Objawy zakażenia pasożytniczego

Bytujące w naszym organizmie pasożyty przez wiele lat mogą się w ogóle nie ujawniać. Po cichu żywią się resztkami pokarmu, pochłaniając cenne dla nas substancje odżywcze. Wydalając toksyczne odchody, powoli zatruwają organizm żywiciela. Wieloletnia obecność pasożytów w naszym organizmie prowadzić może do wielu niebezpiecznych chorób. Najtrudniejsze jest zidentyfikowanie problemu.

Pasożyty najczęściej nie objawiają się bezpośrednio. Symptomy niespecyficzne skłaniają lekarzy do poszukiwań chorób standardowych. Zbagatelizowanie problemu prowadzi do takich objawów jak problemy skórne, bóle (głowy, stawów, kręgosłupa), chronicznego zmęczenia, osłabienia, depresji, nerwowości, problemów ze snem, wzdęć, gazów, biegunek, zaparć, jak i nudności, a nawet problemów z płodnością.

Jak się odrobaczyć?

Proces odrobaczania nie jest taki straszny! Powinniśmy raz na rok lub dwa lata odrobaczyć się za pomocą naparów z ziół lub specjalnych leków dostępnych w aptekach. Leki te dostępne są bez recepty. Do zaplanowanego odrobaczania powinniśmy się odpowiednio przygotować. Przed rozpoczęciem procesu należy zrezygnować ze spożywania cukru, wykluczyć go w każdej postaci – w tym także nie powinniśmy jeść świeżych owoców, ani spożywać soków i innych napojów słodkich. Najlepiej przestawić się na dietę zasadową, bogatą w kiszone ogórki i kiszoną kapustę, zamiast ryżu wybrać kaszę jaglaną, a zamiast oleju – oliwę z oliwek.

No comments so far.

Be first to leave comment below.