Zastosowanie syropu prawoślazowego Zastosowanie syropu prawoślazowego
Syrop prawoślazowy jest skutecznym i bezpiecznym preparatem, stosowanym w leczeniu suchego i mokrego kaszlu. Dobrze sprawdza się również jako lek łagodzący ból gardła i... Zastosowanie syropu prawoślazowego

Syrop prawoślazowy jest skutecznym i bezpiecznym preparatem, stosowanym w leczeniu suchego i mokrego kaszlu. Dobrze sprawdza się również jako lek łagodzący ból gardła i objawy chrypki. Syrop ten można podawać dzieciom od 3. roku życia. Mogą go stosować również kobiety w ciąży, jednak powinny to skonsultować z lekarzem.

Syropu prawoślazowego nie powinni stosować diabetycy, ponieważ zawiera on sacharozę. Zrezygnowanie z tego leku zaleca się również osobom zmagających się z chorobą alkoholową, problemami wątrobowymi oraz astmą oskrzelową. Przeciwwskazaniem do stosowania tego syropu jest także uczulenie na prawoślaz.

Syrop prawoślazowy na suchy i mokry kaszel

Syrop prawoślazowy jest skuteczny zarówno w leczeniu kaszlu suchego, jak i mokrego. Jest on bezpieczny dla zdrowia, ponieważ zawiera wyłącznie naturalne substancje. Jego głównym składnikiem jest korzeń prawoślazu lekarskiego, który często wykorzystywany jest w preparatach przeciwkaszlowych. Syrop ten ma właściwości osłaniające i powlekające. Przy kaszlu suchym łagodzi on podrażnienia i nawilża gardło, natomiast na kaszel mokry działa wykrztuśnie (rozrzedza zalegającą wydzielinę).

Syrop prawoślazowy a zapalenia dróg oddechowych

Syrop prawoślazowy może być stosowany również przy stanach zapalnych dróg oddechowych. Działa na infekcje gardła, krtani, oskrzeli i przełyku. Skuteczny jest również przy leczeniu chrypki i anginy. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie syropu prawoślazowego z dodatkiem soku z maliny lub witaminy A, które poprawiają jego smak i pozytywnie działają na odporność.

Jak stosować syrop prawoślazowy?

Wpływ na dawkę syropu prawoślazowego ma wiek chorego. Osoby dorosłe i dzieci od lat 12 mogą przyjmować ok. 15 ml preparatu na dobę, co przekłada się na trzy łyżki stołowe dziennie. Natomiast dzieciom do 12. roku życia się zaleca się podawanie nie więcej niż 5 mln na dobę (jedną łyżkę stołową). Przed zastosowaniem syropu prawoślazowego u maluchów, które mają mniej niż 3 lata, zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem. To samo dotyczy kobiet w ciąży karmiących piersią. Ponadto syropu tego nie powinno się przyjmować dłużej niż przez 7 dni. Po tym czasie należy zgłosić się do lekarza, po silniejszy środek przeciwkaszlowy.

No comments so far.

Be first to leave comment below.