Zdrowe nawyki żywieniowe Zdrowe nawyki żywieniowe
Moda na bycie fit nie schodzi z salonów, ale czy aby na pewno chodzi tylko o smukłą sylwetkę, czy może o zdrowe nawyki żywieniowe?... Zdrowe nawyki żywieniowe

Moda na bycie fit nie schodzi z salonów, ale czy aby na pewno chodzi tylko o smukłą sylwetkę, czy może o zdrowe nawyki żywieniowe? Choroby bardzo często wynikają ze złego trybu życia. Brak ruchu, źle zbilansowana dieta, stosowanie niezdrowej i przetworzonej żywności to największe błędny, które po kilku lub kilkunastu latach dają o sobie znać. Ponadto organizm pozbawiony wartościowych składników jest słaby i podatny na sezonowe infekcje oraz zmęczenie.

Co zrobić, by zmienić swoje nawyki żywieniowe? Czy restrykcyjna dieta to dobry sposób? Absolutnie nie. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, to warto na początku zmienić kilka podstawowych przyzwyczajeń i z czasem dokładać kolejne. Nikt nie lubi odmawiać sobie przyjemności, a katowanie się dietą wyszukaną w internecie lub poleconą przez koleżankę może być jeszcze gorsze niż dotychczasowe sposoby odżywiania.

Jak często jeść posiłki?

Regularne posiłki w małych porcjach to podstawa. Zaczynamy od śniadania, które jest porannym fundamentem. To, co zjemy rano, pokazuje, jak jesteśmy efektywni w późniejszych godzinach pracy. Jeśli dostarczamy organizmowi nieregularnych posiłków, jest zmuszony zabezpieczać się i magazynuje tkankę tłuszczową na później. Równie niebezpieczne jest przetrwanie dnia w pracy lub szkole tylko o jednym posiłku.

Przyrządzanie posiłków

Nie każdy ma możliwość spędzania kilku godzin w kuchni, by przygotować sobie drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacje, jak z książki kucharskiej. Na początku zapał ma każdy, aczkolwiek zbyt duża ilość godzin poświęcana na przygotowanie jedzenia sprawi, że szybko zmienimy zdanie, no, chyba że gotowanie to nasza pasja. Stosowanie zamienników oraz małe kroki w kierunku zdrowego odżywania dają o wiele większe możliwości do dalszych zmian. Bakalie zamiast słodyczy, pieczywo ciemne zamiast białego i picie co najmniej 1 butelki wody dziennie to techniki, które nie wymagają od nas wiele wkładu, a z czasem poczujemy się lepiej. Więcej informacji odnośnie diet znajdziesz na stronie: http://www.anies.com.pl/oferta/dietetyka/

 

Każdy organizm jest inny. Spożywanie zbyt dużej ilości nabiału może zaszkodzić, dlatego dieta powinna być właściwie zbilansowana. Jeśli czujemy się na siłach, możemy sami podjąć decyzje o dawkowaniu sobie poszczególnych produktów spożywczych z każdej grupy: produkty zbożowe, przetwory mleczne i mleko, warzywa i owoce, mięso, ryby, jajka, oraz oleje roślinne i cukier. Alternatywą pozostają konsultacje u profesjonalisty. Dietetyk zaleci właściwą ilość konkretnych produktów, aczkolwiek zanim skorzystamy z porady specjalisty, warto zacząć stawiać pierwsze kroki samodzielnie i ćwiczyć silną wolę.

No comments so far.

Be first to leave comment below.