Zielony jęczmień – bomba witaminowa dla organizmu Zielony jęczmień – bomba witaminowa dla organizmu
Nazywany jest zieloną krwią lub zielonym mlekiem ze względu na wysoką zawartość witamin, minerałów oraz aminokwasów. Zielony, młody jęczmień, znany był już w czasach... Zielony jęczmień – bomba witaminowa dla organizmu

Nazywany jest zieloną krwią lub zielonym mlekiem ze względu na wysoką zawartość witamin, minerałów oraz aminokwasów. Zielony, młody jęczmień, znany był już w czasach starożytnych jako środek leczniczy i wspomagający trawienie.

Dziś wraca triumfalnie jako suplement diety w postaci proszku do rozmieszania letnią wodą lub tabletek. Dodawany do koktajli zastępujących tradycyjne śniadania, sosów, zup lub innych potraw, młody jęczmień wspomaga odchudzanie, choć oczywiście nie można go stosować jako jedyny sposób na spadek wagi.

Oczyszczanie zielonym jęczmieniem

Dzięki wysokiej zawartości błonnika w zielonym jęczmieniu osoby regularnie go przyjmujące mogą liczyć na poprawienie metabolizmu. Błonnik działa bowiem jak szczotka, wymiatając z jelit zalegające tam toksyny i złogi i znacznie poprawiając wchłanianie przyjmowanych składników odżywczych.

Dzięki wysokiej zawartości witamin i minerałów, zielony jęczmień dodaje także energii oraz sił witalnych, co pozytywnie wpływa na aktywność osób przyjmujących ten suplement diety i przyczynia się także do gubienia niepożądanych kilogramów.

Osoby chcące schudnąć powinny więc zdecydowanie włączyć go do swojej diety, oczywiście stosując wraz ze zbilansowanymi posiłkami oraz aktywnością fizyczną, aby osiągnąć spodziewane efekty.

Inne właściwości zielonego jęczmienia

Poza działaniem wspomagającym odchudzanie, młody jęczmień wpływa także kompleksowo na polepszenie stanu organizmu. Jest bowiem prawdziwą bombą witaminową, porównywaną pod względem wartości odżywczych np. z brokułami. Znajdziemy w nim witaminę C, E, B1 i B2, B6 oraz B12, beta-karoten, kwas foliowy i potas, wapń, żelazo, magnez, mangan, cynk i krzem.

Taki zestaw minerałów wpływa korzystnie na stan włosów i paznokci, działa przeciwzapalnie i dezynfekująco chociażby na świeżość w jamie ustnej. Jest także preparatem zatrzymującym na dłużej młodość, zawarty w nim antyoksydant opóźnia bowiem starzenie się organizmu i działa przeciwzmarszczkowo.

Polecany także osobom cierpiącym na cukrzycę – zielone jęczmień jest prawdziwym superfoodem naszych czasów, nie tylko dla osób odchudzających się, ale po prostu dbających o swoje zdrowie.

O zielonym jęczmieniu możesz również poczytać na http://dieta-nykuk.pl/zielony-mlody-jeczmien/

No comments so far.

Be first to leave comment below.