Jakie zioła warto stosować podczas ciąży? Jakie zioła warto stosować podczas ciąży?
Medycyna naturalna zawsze była bardziej polecana kobietom w ciąży. Jak bowiem wiadomo, środki farmakologiczne nie zawsze są dla nich dobrym rozwiązaniem. Warto zatem poznać... Jakie zioła warto stosować podczas ciąży?

Medycyna naturalna zawsze była bardziej polecana kobietom w ciąży. Jak bowiem wiadomo, środki farmakologiczne nie zawsze są dla nich dobrym rozwiązaniem. Warto zatem poznać najcenniejsze pod względem odżywczym zioła, by podnieść ogólną odporność organizmu bądź poradzić sobie z różnymi przypadłościami w tym szczególnym czasie.

Najbardziej polecane zioła

W ciąży najbardziej poleca się zioła dla kobiet takie jak: melisa lekarska, mięta pieprzowa oraz mniszek lekarski. Melisa działa uspokajająco, przez co łagodzi napięcie nerwowe. Reguluje pracę jelit, tak samo jak mięta. Poza tym, okazuje się niezawodna w zwalczaniu ciążowych nudności i bólu głowy. Ciepły napar pomoże też zasnąć, po stresującym dniu. Mięta pita w czasie ciąży wesprze pracę jelit. Głównie bowiem zapobiega wzdęciom. Poleca się także stosowanie inhalacji miętowych, o działaniu: przeciwzapalnym, przeciwbólowym, odkażającym i uspokajającym. Doskonale sprawdzi się, kiedy kobieta oczekująca dziecka zachoruje na przeziębienie. Mniszek lekarski jest za to bogatym źródłem witaminy A, wapnia i żelaza. Wspomaga pracę wątroby i nerek, oczyszczając organizm ze zbędnych toksyn.  Te trzy zioła okazują się niezawodne, jeśli chodzi o dbanie o siebie w trakcie ciąży, jak i połogu.

Stosowanie ziół z umiarem

Kobiety w ciąży, które stosują ziołolecznictwo muszą natomiast mieć na uwadze to, żeby wszystkie napary stosować z umiarem. Muszą być one lżejsze i niezbyt często stosowane. Należy też wiedzieć, jakich ziół unikać. Będą to: chmiel, tymianek, rozmaryn, żeń – szeń, aloes i czuber. Generalnie, zioła stosowane przez kobiety w ciąży sprawią, że będą one mogły poczuć się lepiej przy konkretnych chorobach. Nie bez znaczenia jest to, że większość polecanych ziół działa uspokajająco. A to właśnie coś, co jest najbardziej potrzebne kobietom w tym tak ważnym okresie życia. Warto nadmienić, że kiedy ktoś stosuje odpowiednie ziołolecznictwo, to może w znaczącym stopniu wesprzeć rozwój płodu. Nic dziwnego, że medycyna naturalna od dawna już służy kobietom oczekującym potomstwa.

No comments so far.

Be first to leave comment below.