Medycyna mitochondrialna jako rozwiązanie na wiele chorób Medycyna mitochondrialna jako rozwiązanie na wiele chorób
Ludzki organizm to skomplikowany system, który łączy szereg różnorodnych procesów. Organizm człowieka wyróżnia złożoność procesów, w którym każdy jest połączony z kolejnym. Drobne nieprawidłowości... Medycyna mitochondrialna jako rozwiązanie na wiele chorób

Ludzki organizm to skomplikowany system, który łączy szereg różnorodnych procesów. Organizm człowieka wyróżnia złożoność procesów, w którym każdy jest połączony z kolejnym. Drobne nieprawidłowości naszych narządów lub układów mogą być systematycznie leczone. Człowiek jest wówczas w stanie funkcjonować poprawnie, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Narastająca ilość zaburzeń obniży jednak jakość życia i może spowodować poważny kryzys. Ciało człowieka należy rozpatrywać holistyczne i dbać o wiele szczegółów.

Główne założenia medycyny mitochondrialnej

Mitochondria to napęd życiowy naszych komórek, ponieważ produkują one cząsteczki energii. Są one obecne w każdych narządach naszego ciała i odpowiadają za oddychanie komórkowe, podział komórek i utrzymywanie homeostazy. Medycyna mitochondrialna zakłada, aby przede wszystkim nie szkodzić. Podejście medycyny pozwala ograniczyć ilość chorób spowodowanych leczeniem chorób przewlekłych, np. cukrzycy. Lekarze zajmują się wówczas leczeniem prawdziwych przyczyn chorób, a nie leczeniem objawów. Dolegliwości są leczone dzięki prostej i skutecznej terapii składnikami odżywiającymi mitochondria. Mowa o odpowiedniej formie witamin, enzymów i mikro i makroelementów. Zastosowane leczenie nie ma skutków ubocznych.

Cechy leczenia

Pacjent postrzegany jest jako całość jako powiązany układ narządów. Pozwoli wyleczyć np. zaburzenia wątroby bez ryzyka uszkodzenia innych narządów. Medycyna mitochondrialna i jej działanie opiera się na wiedzy biochemicznej. W ludzkim organizmie w każdej sekundzie zachodzi wiele procesów biochemicznych. Bez uwzględnienia tej wiedzy nie jest możliwe skuteczne leczenie pacjenta. Leczenie pacjenta jedynie z użyciem farmakoterapii może grozić powikłaniami i nabyciem dodatkowych chorób. Wykonywane badania diagnostyczne nie służą potwierdzeniu zaburzeń, a wykryciu prawdziwej przyczyny.

Leki stosowane w medycynie mitochondrialnej

Stosowana terapia opiera się na poznanie mechanizmów biochemicznych przyczyn choroby. Lekami nie są tradycyjne farmaceutyki, które kupimy w aptece. Lekarze stosują terapię z użyciem mikroskładników odżywczych: witamin, makro i mikropierwiastków, pierwiastki śladowe. Stosuje się również koenzym Q10 lub kwas alfa liponowy.

Pozostałe aspekty życia pacjenta

Medycyna mitochondrialna uwzględnia także inne aspekty życia pacjenta. Warunkiem powrotu do zdrowia jest również sposób odżywiania, ograniczenie stresu, dobra jakość snu. Pacjent powinien wykonywać odpowiednią dla siebie aktywność fizyczną. Powyżej opisane aspekty dają szansę na wyleczenie choroby. Zapewnią również profilaktykę i minimalizują ryzyko nawrotu choroby.

No comments so far.

Be first to leave comment below.