Jak powstają wady postawy? Jak powstają wady postawy?
Ortopedzi alarmują, by profilaktycznie udawać się na wizyty ortopedyczne przynajmniej raz w roku, a takie kontrole zalecane są już dzieciom w wieku przedszkolnym. Wszystko... Jak powstają wady postawy?

Ortopedzi alarmują, by profilaktycznie udawać się na wizyty ortopedyczne przynajmniej raz w roku, a takie kontrole zalecane są już dzieciom w wieku przedszkolnym. Wszystko dlatego, że wady postawy można śmiało określić jako jedną z najbardziej powszechnych chorób cywilizacyjnych. Co więcej, te dają bardzo często o sobie znać dopiero w fazie zaawansowanej, mają więc ogrom czasu na rozwój. Najlepiej jest niwelować wady postawy u dzieci, bo leczenie jest wtedy szybkie, w pełni bezpieczne, nieinwazyjne, a przede wszystkim skuteczne.

Najczęściej występujące wady postawy u Polaków

Do najczęściej diagnozowanych wad postawy i to właśnie u dzieci zalicza się skrzywienie kręgosłupa, skrzywienie stóp oraz skrzywienie kolan i potwierdzi to każdy dobry ortopeda. Warszawa na szczęście może pochwalić się profesjonalną, z najwyższymi kwalifikacjami kadrą, jeśli pod uwagę weźmiemy tych specjalistów, a ich miejscem pracy jest poradnia ortopedyczna. Warszawa oczywiście nie jest jedynym miastem, które oferuje fachową pomoc w tym zakresie, bo doskonałe kliniki można znaleźć na terenie całej Polski.

Dlaczego mamy wady postawy?

Najczęściej ortopedyczne wady postawy wynikają z ludzkiego zaniedbania. Już u małych dzieci zauważyć można chęć siadania z podkulonymi kolanami, zamiast na tzw. kokardkę. Uczniowie siedzą w nieodpowiednio dopasowanych ławkach, na złych krzesłach. Wszystko to sprzyja pojawianiu się niekorzystnych schorzeń. Jeśli dodamy do tego nadwagę, a nawet otyłość, które są dosłownie zmorą współczesnych Polaków i to już wyróżniając grupę kilkulatków, brak aktywności fizycznej, okaże się, że tak naprawdę wady postawy mają świetne warunki do rozwoju.

Zwalczanie wad postawy w początkowej fazie rozwoju

Najlepiej jest wykrywać szybko wady postawy, by te nie mogły się rozwijać ani utrwalać, powodując tym samym zmiany, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. W skrajnych przypadkach pacjent musi odbywać inwazyjną operację chirurgiczną, by wrócić do zdrowia. Okazuje się jednak, że skrzywienia kręgosłupa bądź koślawości kolan i stóp we wstępnej fazie rozwoju udaje się zniwelować w pełni bezpiecznie. Jeśli zostaną wykryte u dzieci, najczęściej pozytywne efekty daje rehabilitacja oraz korektywa. Ortopedzi zalecają też nierzadko noszenie specjalnych wkładek ortopedycznych. Najważniejsza jest jednak profilaktyka, a więc działania, dzięki którym wady postawy w ogóle się nie pojawią.

 

No comments so far.

Be first to leave comment below.