Sok czy owoce w całości? Co lepiej wybrać? Sok czy owoce w całości? Co lepiej wybrać?
Udając się do sklepu po owoce, jesteśmy w stanie wybrać zarówno te, które są naszymi ulubionymi, jak i praktycznie za każdym razem próbując czegoś... Sok czy owoce w całości? Co lepiej wybrać?

Udając się do sklepu po owoce, jesteśmy w stanie wybrać zarówno te, które są naszymi ulubionymi, jak i praktycznie za każdym razem próbując czegoś nowego. Nietrudno dostać egzotyczne produkty spożywcze, w tym właśnie owoce. Rzadziej kierujemy się w stronę półek z sokami owocowymi, a jeśli już, to wybieramy niestety te najtańsze. Finalnie myślimy o cenie i to ona w dużej mierze determinuje nasze wybory. Czy są to jednak wybory skrojone na miarę naszych, a właściwie naszego organizmu potrzeb?

Tanio nie znaczy wysoce jakościowo

Nie jest sztuką zakupić coś tanio, a potem borykać się z niską jakością. Ta zasada tyczy się zarówno wszelkiego rodzaju usług, jak i kupowania w promocji lub przecenionych, owoców i warzyw. Kolejno dotyczy wyboru soków, nektarów i napojów, gdzie właśnie te najtańsze dalekie są od walorów, na jakich najbardziej nam zależy.

Owoce w hipermarketach zwykle kuszą nas swoim wyglądem. Jabłka pięknie się błyszczą i pachną, każdy owoc jest wyeksponowany i sprawia wrażenie świeżego, soczystego, smakowitego. Do tego ceny niejednokrotnie niższe niż w pobliskich warzywniakach czy na miejscowym targu. Czemu ich nie wziąć, skoro jest tanio i smacznie? Niestety tego typu produkty nie zaoferują nam tylu wartości, ile znajdziemy ich, chociażby w sokach przyrządzanych w domu. Mamy tu zatem przewagę nad owocami w całości, ponieważ sok pozwala odzyskać maksimum wartości odżywczych. Można wybrać wyciskarki do owoców na WyciskarkiSokow.pl i cieszyć się pełnią smaku, witamin, minerałów czy tak ważnych enzymów.

Sok, ale jaki?

W sklepach zakupić możemy nie tylko soki, ale napoje owocowe czy nektary. Tutaj niestety po raz kolejny patrzymy na ceny, ewentualnie ciekawe kompozycje smakowe. Jednocześnie zapominamy o tym, że w tych gotowych sokach znajdujemy sporo chemii, między innymi sztucznych barwników, konserwantów czy substancji słodzących. Ostatecznie wcale nie oszczędzamy, bo nie jesteśmy w stanie dostarczyć do organizmu nawet tej ilości witamin, jaka jest niezbędną na co dzień.

Przyrządzanie domowych soków to zdecydowanie lepsza opcja. To inwestycja, która tylko pozornie kosztować nas będzie pieniądze i czas. Za urządzenie, jak chociażby wyciskarkę do owoców, zapłacimy kwotę, jaka dla wielu będzie wysoką. Do tego musimy poświęcić kilka czy kilkanaście minut na przyrządzenie soku i pozostawienie w czystości urządzenia. Z drugiej strony czy jadąc samochodem do odległego sklepu, by kupić sok z promocji, nie marnujemy pieniędzy i także swojego czasu?

Gdy dogłębnie zastanowić się nad sensem kupowania gotowych napojów owocowych, można szybko przekonać, że wydatek na wyciskarkę jest niewielkim w stosunku do tego, co uzyskujemy dzięki sokom przyrządzanym w domu.

Rozważmy tę opcję z jeszcze jednego względu. Składniki odżywcze pochodzące z soków trafiają do krwiobiegu w ciągu zaledwie 15 minut. 1,5-2kg surowca zmieścimy w jednej szklance napoju. A czy wyobrażamy sobie zjeść na raz pół kilograma marchewki? Z pewnością nie! Ponadto owoce spożywane w całości sprawiają, że nasz organizm potrzebuje nawet kilku godzin na przyswojenie składników odżywczych. Czy na tym etapie wybór nie okazuje się być oczywistym? Dla nas jest nim!

No comments so far.

Be first to leave comment below.