Wiosenny katar – z czego on wynika? Wiosenny katar – z czego on wynika?
Wiosną wiele osób skarży się na występowanie u nich nieżytu nosa, słabsze samopoczucie i obniżkę formy. Dlaczego tak się dzieje skoro ta pora roku,... Wiosenny katar – z czego on wynika?

Wiosną wiele osób skarży się na występowanie u nich nieżytu nosa, słabsze samopoczucie i obniżkę formy. Dlaczego tak się dzieje skoro ta pora roku, to pobudka do życia? Może to być spowodowane przeziębieniem lub alergią.

Przesilenie wiosenne ma to do siebie, że powoduje ogólne zmęczenie i zmniejszenie odporności. W tym czasie szczególnie łatwo o przeziębienie. Dlatego jednym z częstszych powodów kataru jest po prostu wirus, jednak, gdy dolegliwość ta trwa dłużej niż standardowy tydzień, a inne objawy typowe dla przeziębienie się nie pojawiają, to należy poszukać innego źródła choroby.

Przyczyny alergii

Alergia to słowo, które kojarzy się z wiosną. Pylenie i budzenie się do życia wielu roślin wywołuje często u ludzi niechciane reakcje takie jak katar lub kaszel. Nieprzyjemne dolegliwości mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jednak alergia nie jest związana jedynie z porą roku, ale może być wywoływana przez wiele różnych czynników. Kiedy rozmawia się o tej przypadłości wyróżnia się kilka typów. Nieoczekiwaną reakcję organizmu może wywołać kurz, sierść zwierząt domowych, pokarm, mleko, a także wspomniane wcześniej pyłki, które pylą wiosną. Mnogość rodzajów alergii jest związana z indywidualnym przyswajaniem równych składników. Kiedy mierzysz się z nie do końca jasnymi i logicznym objawami np. katarem bez innych znaków przeziębienia, warto sprawdzić, czy to nie alergia.

Jak sprawdzić, czy dopadła cię alergia?

Kiedy podejrzewasz, że objawy, które towarzyszą Ci na co dzień mogą wynikać z alergii, warto skonsultować się ze specjalistą. Tę dolegliwość bada alergolog. Warszawa to miasto pełne dobrych lekarzy z profesjonalnym podejściem, dlatego jeśli zastanawiasz się, czy dostaniesz odpowiednią pomoc, to zdecydowanie nie ma się czym martwić. U alergologa oprócz typowego wywiadu, często wykonuje się testy, które pokażą, co dokładnie wywołuje daną reakcję. U tego specjalisty dostaniesz leki, które pozwolą Ci na funkcjonowanie bez dolegliwości.  Można zdecydować się również na zabieg odczulania.

 

No comments so far.

Be first to leave comment below.