Wypożyczenie czy kupno sprzętu rehabilitacyjnego – co jest bardziej opłacalne? Wypożyczenie czy kupno sprzętu rehabilitacyjnego – co jest bardziej opłacalne?
Sprzęt rehabilitacyjny może okazać się przydatny nie tylko dla seniorów, ale także osób w bardzo młodym wieku. Łóżka, kule czy balkoniki są bowiem potrzebne... Wypożyczenie czy kupno sprzętu rehabilitacyjnego – co jest bardziej opłacalne?

Sprzęt rehabilitacyjny może okazać się przydatny nie tylko dla seniorów, ale także osób w bardzo młodym wieku. Łóżka, kule czy balkoniki są bowiem potrzebne nie tylko dla osób schorowanych – jest wiele urazów, które wymagają czasowego korzystania z tego typu akcesoriów medycznych. Wówczas pojawia się dylemat – kupić nowy sprzęt czy może lepiej skorzystać z oferty wypożyczalni?

Kupno nowego sprzętu rehabilitacyjnego

W niektórych przypadkach zakup całkiem nowego sprzętu rehabilitacyjnego może okazać się koniecznością. Nie wszystko da się bowiem wypożyczyć z korzyścią dla pacjenta. Przykładowo gorset ortopedyczny czy wkładki ortopedyczne muszą być dopasowane indywidualnie do chorego, inaczej nie spełnią swojej funkcji. Trzeba więc kupić je nowe i po wykorzystaniu nie będą nadawały się do sprzedaży czy oddania innej osobie potrzebującej. Sklepy ze sprzętem ortopedycznym oferują bardzo szeroką ofertę – mają wózki inwalidzkie, specjalne łóżka rehabilitacyjne, materace, kule ortopedyczne. Większość z tych akcesoriów medycznych jest drogich, szczególnie jeśli są to sprzęty nowoczesne. Jeśli osoba wykorzystująca np. wózek inwalidzki jest przewlekle chora i będzie potrzebowała wózka na co dzień, najlepszym rozwiązaniem jest kupno nowego sprzętu. Będzie on bowiem cały czas w użyciu, dlatego też wypożyczenie nie ma żadnego sensu. Lepiej taki sprzęt mieć na własność, co będzie też korzystniejsze pod względem finansowym.

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób, które są czasowo niepełnosprawne. Wypożyczenie opłaca się znacznie bardziej, niż kupno np. łóżka rehabilitacyjnego, kul ortopedycznych czy balkonika. Koszt kaucji oraz okresowego korzystania ze sprzętu będzie znacznie niższy, niż jego zakup, nawet jeśli osoba chora będzie potrzebowała pomocy przez kilka miesięcy. Jest to często jedyne wyjście z trudnej sytuacji w przypadku osób, których po prostu nie stać na kupno łóżka dla chorych lub wózka inwalidzkiego. Jeśli chory za jakiś czas stanie na nogi lub po prostu nie będzie potrzebował sprzętu, to nie ma sensu go kupować – wówczas zostanie oddany i co ważne, będą mogły z niego korzystać kolejne potrzebujące osoby.

Gdzie szukać sprzętu do rehabilitacji?

Łóżka dla chorych, koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe, kule ortopedyczne i wiele innych akcesoriów medycznych można znaleźć w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym. Często są zlokalizowane w pobliżu większych przychodni czy szpitali. Wiele placówek tego typu funkcjonuje również w Internecie, dzięki czemu można zamówić lub wypożyczyć sprzęt nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Można również odkupić sprzęt rehabilitacyjny od kogoś, kto już go nie potrzebuje. Ceny są stosunkowo niskie, jednak zazwyczaj takie sprzęt nie posiada już gwarancji, trzeba go samodzielnie przetransportować i zamontować – może się to okazać trudne dla laika.

No comments so far.

Be first to leave comment below.