Zadbaj o jakość powietrza w swoim domu Zadbaj o jakość powietrza w swoim domu
Obecnie coraz więcej niepokojących informacji dowiadujemy się o jakości powietrza na terenie naszego kraju. Problem smogu dotyczy wszystkich, zarówno osoby, które zamieszkują duże miasta,... Zadbaj o jakość powietrza w swoim domu

Obecnie coraz więcej niepokojących informacji dowiadujemy się o jakości powietrza na terenie naszego kraju. Problem smogu dotyczy wszystkich, zarówno osoby, które zamieszkują duże miasta, jak i wsie. Normy stężenia szczególnie w wielkich aglomeracjach znacznie przekraczają normę. Warto więc sprawdzić kilka sposobów, aby oczyścić powietrze przynajmniej w swoim własnym mieszkaniu, w którym spędzamy największą ilość czasu.

Jak zadbać o jakość powietrza w domu

Niestety gorsza jakość powietrza wcale nie jest dla naszego zdrowia obojętna. Przeciwnie może wpłynąć na wystąpienie szeregu różnych chorób i dolegliwości. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia zła jakość powietrza jakie istnieje na zewnątrz, może wywoływać bardzo poważne choroby układu oddechowego. Niestety okazuje się również, że powietrze, które znajduje się w naszych własnych mieszkaniach jest nawet do 5 razy bardziej zanieczyszczone aniżeli to, jakim oddychamy na zewnątrz. Nie mamy żadnego wpływu na jakość powietrza na zewnątrz, jednakże mamy możliwość zadbać o powietrze, którym oddychamy we wnętrzu naszych mieszkań. Zastanówmy się w jaki sposób zadbać o powietrze w mieszkaniu, aby uniknąć groźnych konsekwencji w postaci chorób.

Jak naturalnie odświeżyć powietrze w domu?

Przede wszystkim, jeśli chcemy naturalnie oczyścić mieszkanie wewnątrz możemy zastosować specjalne rośliny, bądź też zastosować specjalne urządzenie, jakim jest odświeżacz powietrza. Powietrze w naszym mieszkaniu będzie nie tylko czyste, ale i przyjemnie, i świeżo pachnące, jeżeli zastosujemy rośliny doniczkowe. To właśnie one sprawią, że będzie nam się swobodnie oddychać. Powietrze będzie najlepiej oczyszczone, jeśli zastosujemy rośliny ciemnolubne, które mają duże liście. Może to być na przykład nefrolepsis wysoki, czyli popularna w mieszkaniach paproć, sansewieria, dracena, figowce, czy też bluszcz, skrzydłokwiat, filodendron. Bardzo wiele z tych kwiatów wydziela olejki eteryczne, które nie tylko oczyszczają powietrze, ale poprawiają nastrój i udrażniają drogi oddechowe.

No comments so far.

Be first to leave comment below.