Jakie garnki wybrać do kuchenki indukcyjnej? Jakie garnki wybrać do kuchenki indukcyjnej?
Zakup nowej kuchenki indukcyjnej wiąże się również z wymianą garnków, w których będziesz gotować. Wynika to z faktu, że muszą być one przystosowane do... Jakie garnki wybrać do kuchenki indukcyjnej?

Zakup nowej kuchenki indukcyjnej wiąże się również z wymianą garnków, w których będziesz gotować. Wynika to z faktu, że muszą być one przystosowane do pracy z indukcją. Możesz więc się zdziwić, gdy będziesz próbować gotować w swoich starych garnkach na płycie indukcyjnej. Nie będą się one nagrzewać, a Twoje posiłki najzwyczajniej w świecie nie wyjdą. Z tego tekstu dowiesz się, jakie powinny być garnki, które mają pracować z kuchenką indukcyjną.

Garnki indukcyjne? Co to takiego?

Różnica pomiędzy zwykłymi garnkami a tymi przeznaczonymi do pracy z indukcją, jest ich dno. Naczynia do płyt indukcyjnej posiadają, wykonane ze specjalnego fotomagnetyku dno, które ulega procesowi namagnesowania. Dzięki temu pole grzewcze Twojej kuchenki wykrywa garnki i działa na nie. Nie musisz obawiać się o rozmiar garnków, ponieważ zazwyczaj są one dostosowane do nowoczesnych kuchenek indukcyjnych i mieszczą się na nich idealnie.

Jak sprawdzić, czy garnek nadaje się do indukcji?

Tutaj sytuacja jest bardzo prosta. Żeby przekonać się, że garnki, które chcesz kupić, będą współgrać z płytą indukcyjną, połóż na nie magnes. Jeżeli zostanie przyciągnięty, oznacza to, że garnek zadziała. W przypadku zwykłych garnków magnes nie będzie przywierać, sensor magnetyczny płyty nie wykryje naczynia, a pole magnetyczne nie zostanie uruchomione.

Kupno garnków. Na co zwrócić uwagę?

Gdy wybierzesz już garnki, które chcesz kupić, zwróć koniecznie uwagę na jakość ich dna. Powinno ono być idealnie gładkie, bez żadnego rodzaju wgłębień. Nie kupuj garnków z logotypami lub tłoczonymi napisami na dnach. Jest to ważne, ponieważ jakość dna jest ścisłe powiązanie z efektywnością równomiernego nagrzewania oraz tego ile energii płyta będzie potrzebować, by podgrzać naczynie. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się pyzy, czyli specjalne naczynia, w których dno jest nieco mniejsze niż sam garnek.

Przypatrz się również średnicy naczyń, które chcesz kupić. Jest to ważne w kontekście płyty, jaką posiadasz. Pole grzewcze musi bezwzględnie obejmować całą powierzchnię dna. Dobrze będzie, jeśli wybierzesz garnki, które nie będą mieć uchwytów przewodzących ciepło. Dzięki temu będziesz mógł ich dotykać bez potrzeby zakładania rękawiczek. Pokrywki z kolei powinny mieć specjalny otwór, przez który odprowadzana będzie para.

Jakich garnków nie kupować?

Jeżeli chodzi o to, jakich garnków unikać, szukając naczyń do płyty indukcyjnej, zaleca się odpuszczenie tych, których średnica jest mniejsza niż ta, zalecana przez producenta płyty. Nie będą one wykrywane przez pole grzewcze, co uniemożliwi jakiekolwiek gotowanie. Z tego samego powodu unikaj naczyń ceramicznych, szklanych oraz tych wykonanych z miedzi. Nie tworzą one bowiem, w kontakcie z płytą indukcyjną, pola elektromagnetycznego. Jeżeli jednak na ich dnie znajdziesz oznaczenie informujące o tym, że nadają się do pracy z płytami indukcyjnymi, możesz śmiało je kupować. Pamiętaj, że symbol indukcji na pierwszy rzut oka przypomina szlaczek zbudowany z kilku podłużnych pętli.

Jakie są ceny garnków indukcyjnych?

Cena naczyń współpracujących z indukcją jest ściśle uzależniona od wielkości zestawu oraz marki, jaką wybierzesz. Jeżeli potrzebujesz wymienić wszystkie garnki w domu, musisz liczyć się z wydatkiem rozpoczynającym się od kilkuset złotych. Pamiętaj, że naczynia od nieznanych producentów, które zachęcają ceną, mogą się okazać bardzo złym wyborem, ponieważ ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Wybieraj więc tylko cenione marki.

Poznaj opinie – Philipiak.

Ostatnimi czasy na rynku naczyń indukcyjnych bardzo dobrze radzi sobie firma, która współpracuje na szeroką skalę z mistrzami kuchni. Chodzi oczywiście o markę Philipiak. Ich naczynia są cenione przez klientów z Polski oraz zagranicy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają opinie o marce Philipiak, wejdź na stronę http://www.najwyzszajakosczycia.pl/o-marce-philipiak i poznaj lepiej ich produkty.

Bądź uważny

Zakup garnków indukcyjnych nie należy do najtańszych, ale decydując się na płytę indukcyjną, nie masz wyjścia. Jeżeli więc musisz już zainwestować w nowe naczynia, pamiętaj, aby kierować się rozsądkiem. Sprawdź dokładnie, czy wybrane produkty posiadają oznaczenia, które informują o tym, że będą współgrać z płytą indukcyjną. Staraj się również unikać nieznanych marek, których produkty są bardzo tanie. Gwarantujemy, że taka oszczędność na nic Ci się nie przyda, ponieważ po krótkim czasie będziesz już szukać nowych garnków. Sprawdź opinie i wybierz jedną z marek takich jak np. Philipiak.

No comments so far.

Be first to leave comment below.