Sezon chorobowy coraz bliżej. Jak się zabezpieczyć? Sezon chorobowy coraz bliżej. Jak się zabezpieczyć?
Koniec wakacji – dzieci wracają do szkoły, studenci na uczelnię a dorośli do pracy. Co to oznacza? Większość osób powróci do rzeczywistości z objawami... Sezon chorobowy coraz bliżej. Jak się zabezpieczyć?

Koniec wakacji – dzieci wracają do szkoły, studenci na uczelnię a dorośli do pracy. Co to oznacza? Większość osób powróci do rzeczywistości z objawami po częstym używaniu klimatyzacji czy noszeniu niestosownych do temperatury ubrań. W powietrzu będą krążyły wirusy i bakterie szczególnie jeśli w Twoim otoczeniu przebywają dzieci. To one roznoszą bowiem najwięcej zarazków zarażając nimi inne dzieci, a następnie swoich rodziców i rodzeństwo. Co zrobić, by odpowiednio się do tego przygotować?

Przede wszystkim – zapobiegaj!

Na przełomie lata i jesieni nie jest łatwo ubrać się odpowiednio do pogody. Są dni kiedy świeci słońce i wydaje się być ciepło, ale wrześniowe słońce nie jest już takie samo, wiatr staje się chłodniejszy, a chmury cięższe i ciemniejsze. Z drugiej strony, zaczynamy powoli wyciągać z szafy cieplejsze ubrania, kupujemy botki, a krótkie spodenki i letnie sukienki lądują na dnie szafy. Ubierając się za grubo łatwo jest się spocić i przewiać, a następnie rozchorować. Jaki z tego wniosek? Przede wszystkim codziennie sprawdzaj prognozy pogody. Oczywiście nie ma pewności, że zapowiedzi się sprawdzą, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa temperatura i opady będą takie jak ogłaszają synoptycy. Kolejna rada: ubieraj się tak, by łatwo było nałożyć lub zdjąć z siebie kilka warstw. Zamiast bluzki z długim rękawem postaw na krótki + sweter. To bardziej praktycznie rozwiązanie.

Dodatkowo, spróbuj zastosować babcine metody. Gorąca herbata z miodem i cytryną na pewno nie zaszkodzi, a może zdziałać cuda. Dobrze sprawdzi się również przyjmowanie suplementów diety, które dostarczają niezbędne witaminy i pomagają przetrwać ten trudny okres. Koniecznie pij również dużo wody, która jest źródłem życia w każdą porę roku i niezależnie od pogody. Ponadto unikaj przeciągów i przede wszystkim rób to, co lubisz – dzięki temu organizm wytworzy endorfiny, zwane również hormonami szczęścia, które są najlepszym lekarstwem na wszystko.

Opisane powyżej sposoby na uniknięcie przeziębienia mogą wydać Ci się błahe. Wprowadzając je jednak jako element codziennej rutyny staną się niemal niezauważalne i wejdą w nawyk. Aby żyć pełnią życia musimy być zdrowi – dla większości osób zdrowie to najważniejsza ze wszystkich wartości. Jak mówi słynne powiedzenie „najpierw tracimy zdrowie by zarobić pieniądze, a następnie wydajemy pieniądze by odbudować zdrowie”. Lepiej wziąć kilka dni urlopu czy nie posłać dziecka do szkoły by choroba się nie rozwinęła. Pamiętaj o tym, studiując zdrowie i uroda artykuły www.webwomen.pl i podejdź do tego problemu z rozsądkiem.

No comments so far.

Be first to leave comment below.