Suplementy pomocne w skutecznym odchudzaniu Suplementy pomocne w skutecznym odchudzaniu
Przez cały rok staramy się dbać o swoją figurę i sylwetkę, jednakże aspekt ten staje się bardzo ważny przede wszystkim w okresie wiosny i... Suplementy pomocne w skutecznym odchudzaniu

Przez cały rok staramy się dbać o swoją figurę i sylwetkę, jednakże aspekt ten staje się bardzo ważny przede wszystkim w okresie wiosny i lata, kiedy zakładamy lekkie ubrania i nie chcemy wstydzić się zbyt dużą ilością kilogramów. Odchudzając się próbujemy wielu sposobów a także sięgamy po suplementy, dzięki którym proces utraty wagi staje się prostszy i łatwiejszy. Jakie suplementy wybrać, aby odchudzanie przestało być męką a stało się przyjemności a przede wszystkim, aby szybko przynosiło efekty?

Suplementy bezpieczne dla organizmu

Jeśli wybieramy pewne, sprawdzone a przede wszystkim zatwierdzone przez EFSA suplementy odchudzające i przyjmujemy je zgodnie ze wskazaniami z całą pewnością będą one bezpiecznie dla naszego organizmu. Niestety musimy wiedzieć, że na czarnym rynku istnieją także specyfiki reklamowane jako odchudzające, lecz są to pochodne amfetaminy czy jaja tasiemców. Są to produkty niebezpieczne a wręcz zagrażające zdrowiu, co sprawia, że powinniśmy ich unikać.

Odchudzając się wraz z suplementami diety powinniśmy pamiętać również, aby nie stosować zbyt dużych ilości środków przeczyszczających w postaci błonnika i kofeiny. To właśnie one sprawiają, że jelita pracują wolniej, dlatego stosując je musimy robić przerwy. Jeśli sięgamy po zbyt duże dawki błonnika, zmniejsza się wchłanianie niektórych pierwiastków do organizmu. Suplementy stosowane zgodnie z zaleceniami nie wywołają negatywnych skutków dla naszego ciała.

Jakie wybrać suplementy odchudzające?

  • Zielona Herbata

Zielona herbata cechuje się ogromną ilością korzyści, a przede wszystkim pomaga nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Dodatkowo zapobiega powstaniu chorób krążenia, a nawet nowotworów. Ma szereg właściwości przeciwutleniających i korzystnie wpływa zarówno na proces odchudzania, jak i na nasze zdrowie. Wystarczy pić 2 filiżanki zielonej herbaty dziennie, a po pewnym czasie zauważymy, że nasza sylwetka stała się smukła.

  • Zielona kawa

Zielona kawa w swoim składzie zawiera kwasy chlorogenowe. To właśnie one pozytywnie wpływają na metabolizm i sprawiają, że utrata wagi następuje szybciej. Zielona kawa wspomoże więc nasze wysiłki w odchudzaniu. Wystarczy pić ją 3 razy dziennie przed planowanym posiłkiem.

  • Chrom

Chrom również jest suplementem, który w bezpieczny sposób pomaga redukować masę ciała. Odpowiedzialny jest on za przemiany metaboliczne glukozy, niektórych białek i tłuszczów. Sprawia, że przemiana materii zostaje pobudzona. Znakomicie sprawdza się jako suplement diet wspomagający odchudzanie.

No comments so far.

Be first to leave comment below.